Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi-1.gada 30.novembris  


Cēsu pilsētas astoņsimtgadi prezentēs UNESCO galvenajā mītnē Parīzē

Cēsis                                                                                                     2006.gada 27.februārī

 

Informāciju sagatavoja Jana Velvele, Cēsu domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Cēsu pilsētas astoņsimtgadi prezentēs UNESCO galvenajā mītnē Parīzē

 

Pavasarī UNESCO galvenajā mītnē Parīzē tiek rīkota Cēsu pilsētas prezentācijas izstāde. Tā notiks no 28.marta – 13. aprīlim, laikā, kad tur noris UNESCO Izpildpadomes 174. sesija.

Apliecinot, ka izstādes rīkošana UNESCO galvenajā mītnē ir liels gods, izstādes organizatore Ieva Malceniece uzsvēra, ka Cēsis nesīs atbildību ne tikai par savu pilsētu, tā būs arī Latvijas prezentācija 191 valstu pārstāvjiem no visas pasaules.

„Izstādes atklāšanā notiks 28.martā,” teica I.Malceniece, „to atklās Latvijas vēstnieks Francijā, Latvijas pastāvīgais pārstāvis UNESCORolands Lappuķe, mūsu valsts Kultūras ministre un Cēsu 800-gades patronese Helēna Demakova, un Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders Ir solīts, ka atklāšanu ar savi klātbūtni pagodinās arī pats UNESCO ģenerāldirektors Koičiro Matsura (Koïchiro Matsuura).” Atklāšanā uzstāsies Hanzas mūziķi un lūgtiem viesiem būs iespēja nobaudīt latviešu ēdienu – pīrāgus, sieru, medu, rupjmaizi, kā arī Latvijas melno balzāmu.

Izstādes koncepcija ir sniegt pilnvērtīgu informāciju par pilsētu visā tās daudzveidībā –kultūra, tradīcijas, vēsture, daba, cilvēki un svētki Cēsīm 800. Izstādes mākslinieks Raitis Jelēvics uzsver, ka izstādei jābūt viegli uztveramai un interesantai, tai jāmudina apmeklētāju vēlmi izstādē redzamās vietas skatīt klātienē šeit Latvija.

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar UNESCO LNK, Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību UNESCO un LR Kultūras ministriju.

 

Kā ziņots iepriekš, 2005.gada oktobrī UNESCO Ģenerālās konferences 33. sesijas laikā ir apstiprināta Cēsu astoņsimtgades svinību iekļaušana ar UNESCO vārdu saistīto jubileju un notikumu kalendārā 2006. - 2007. gadam.

Ideja par svinību virzīšanu iekļaušanai šajā sarakstā nākusi no Cēsu pašvaldības puses, kad pagājušā gada septembrī UNESCO LNK aicināja LR Kultūras ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju un UNESCO LNK programmu padomes izteikt savus priekšlikumus par pasaules kontekstā nozīmīgām jubilejām vai gadadienām Latvijā, kas gaidāmas laika posmā no 2006. līdz 2007. gadam, un kuras varētu pieteikt ar UNESCO vārdu saistīto jubileju un notikumu kalendārā.

UNESCO LNK Cēsu pilsētas domei arī piedāvājusi organizēt Cēsu astoņsimtgades jubilejai veltītu izstādi UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, jo šādas izstādes bezmaksas izvietošanas iespēju Cēsis iegūst līdz ar svinību iekļaušanu oficiālajā UNESCO jubileju un notikumu sarakstā.

Kopumā 2006. - 2007. gada kalendārā ir iekļautas 63 gadadienas un jubilejas no 43 pasaules valstīm. Piemēram, 150. gadadiena kopš Henriha Haines nāves, Volfganga Amadeja Mocarta 250. dzimšanas diena, 200. gadadiena kopš Kremļa dibināšanas, 2750. gadadiena kopš Samarkandas dibināšanas, Zigmunda Freida 150. dzimšanas diena u.c.

Līdz šim ar UNESCO vārdu saistīto jubileju un notikumu kalendārā bija iekļauti tikai vieni svētki no Latvijas – „Rīgai – 800”.

Ar UNESCO vārdu saistīto jubileju un notikumu kalendārs ir speciālā programma, kuru UNESCO īsteno kopš 1956. gada. Tās mērķis ir pievērst pasaules sabiedrības uzmanību svarīgiem vēsturiskiem notikumiem, nozīmīgām personām un viņu paveiktajiem darbiem, kuri ir devuši būtisku ieguldījumu ne tikai katras valsts dzīvē, bet arī visas pasaules kultūras, izglītības un zinātnes kontekstā.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv