Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 28.februāris   Vārda dienu svin: Skaidrīte, Skaidra, Justs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi-1.gada 30.novembris  


Cēsu dome iesaistās NVA nodarbinātības attīstības projektā.

  2006.gada 17.maijā Cēsu pilsētas dome parakstīja līgumu ar Nodarbinātības Valsts aģentūru (NVA) par projekta “Darba tirgus izpēte, analīze un perspektīvu noteikšana Cēsu pilsētā un Cēsu rajonā” realizāciju (Nr.VPD1/ESF/NVA/05/APK/3.1.5.2./005/2).

Projekta ietvaros tiks veikts detalizēts Cēsu pilsētas un Cēsu rajona darba tirgus pētījums. Šī pētījuma rezultāti nodrošinās zinātniski pamatotus datus, kas raksturos pilsētas un rajona ekonomisko situāciju un detalizēti atspoguļos norises darba tirgū, un būs par pamatu efektīvas Cēsu pilsētas un Cēsu rajona nodarbinātības politikas veidošanai un īstenošanai.

Pētījuma laikā tiks veiktas vairākas aptaujas un datu analīzes.

Pirmkārt tiks veikta mājsaimniecību aptauja. Šī aptauja būs visplašākā un paredzēts aptaujāt ap 1067 Cēsu pilsētas un rajona iedzīvotāju. Aptauja sniegs datus par darba ņēmēju un apskatīs tādus jautājumus kā mājsaimniecību ienākumu līmenis, ekonomiskā aktivitāte, darbaspēka migrācija (tās apjomi un to ietekmējošie faktori), un pētīs Cēsu jauniešu darba gaitas un apmierinātību ar darba iespējām Cēsu pilsētā un Cēsu rajonā.

Otra lielākā būs darba devēju aptauja, kuras ietvaros paredzēts aptaujāt ap 580 darba devēju visā Cēsu rajonā. Aptauja apskatīs tādus jautājumus kā darba devēju viedoklis par šī brīža norisēm darba tirgū, darba devēju pieprasītākās profesijas u.c. jautājumi. Aptauja ļaus raksturot, kāds ir Cēsu pilsētas un Cēsu rajona darba devējs, un ko viņš sagaida no darba ņēmēja.

Trešā aptauja iesaistīs NVA reģistrētos bezdarbniekus, lai izveidotu Cēsu pilsētas un rajona bezdarbnieku sociālo portretu, analizētu bezdarbnieku apmācības un pārkvalifikācijas procesu un analizētu pasākumus, kas efektīvi iesaistītu bezdarbniekus darba tirgū. Tāpat tiks veikta ekonometriskā analīze, kas ir saistīta ar NVA pieejamo datu analīzi un tā dos novērtējumu par aktīvo darba tirgus pasākumu efektivitāti u.c.

Piektais lielais pasākums projekta ietvaros būs ekspertu (Cēsu pilsētas domes, Cēsu rajona padomes, NVA, PKIVA, Izglītības pārvaldes speciālistu un darba devēju) intervijas, kuras raksturos darba devēju, pašvaldības un citu iesaistīto institūciju sadarbību šobrīd. Interviju rezultāti būs par pamatu rekomendāciju izstrādei turpmākās sadarbības uzlabošanai.

Projekts tiks realizēts sadarbojoties Cēsu pilsētas domei, Cēsu rajona padomei un Nodarbinātības Valsts aģentūras Cēsu filiālei. Projekta kopējais finansējums ir 25725,19 LVL, t.sk. Eiropas Sociālā fonda finansējums 19293,89 LVL.

Projekts tiks uzsākts 2006.gada augustā, kad atbilstoši Publisko iepirkumu likumam tiks izvēlēts pētījumu veicējs, projektu paredzēts beigt 2007.gada 30.aprīlī, kad tiks publicēti un prezentēti projekta rezultāti.

 

Informāciju sagatavoja:

Laine Zālīte

Projekta „Darba tirgus izpēte, analīze un

perspektīvu noteikšana Cēsu pilsētā un

Cēsu rajonā” vadītāja

Tālr.: 41 27743

Mob.: 6 536 286

e-pasts: laine.zalite@dome.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv