Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi-1.gada 30.novembris  


Izstādē „Cēsu uzņēmējs” informēs ar datorapmācību projekta rezultātiem

No 27.līdz 29.aprīlim notiekošajā izstādē „Cēsu uzņēmējs” atsevišķā stendā interesenti varēs uzzināt par Eiropas Savienības EQUAL programmas projekta „Apmācība datoru un interneta lietošanā Latvijas bezdarbniekiem” rezultātiem Vidzemē. 

 

            Stendā informēs un būs pieejami materiāli par projekta ieguvumiem, labo praksi, kā arī projekta ietvaros izstrādātajiem produktiem: profesionālās pilnveides modulārās izglītības plānoto paraugprogrammu „Informācijas sabiedrības pamatprasmes” un iedzīvotāju motivēšanas un apmācību administrēšanas procedūru.

           

Projekta nolūks ir mazināt Latvijas bezdarbnieku sociālo atstumtību, pilnveidojot un attīstot viņu prasmes un iemaņas darbā ar datoru un internetu. Projekta sākumstadijā tika izstrādāta apmācību metodoloģija, kas ieviesta vairākos Latvijas rajonos, arī Cēsīs. Šajā laikā līdzvērtīgas apmācību aktivitātes tik īstenotas plašākai mērķa auditorijai – invalīdi, pensionāri, pašvaldību iestāžu speciālisti u.c., LIKTA iniciatīvas „Latvijas@Pasaule” ietvaros ar sponsoru (a/s Hansabanka, Latvijas Mobilais telefons) atbalstu.

           

            Kopš Eiropas Savienības EQUAL programmas projekta „Apmācība datoru un interneta lietošanā Latvijas bezdarbniekiem” sākšanas Latvijā datorzinības ieguvuši 8000 bezdarbnieki un darba meklētāji, viņu vidū- 2000 vidzemnieki. LIKTA iniciatīvas „Latvija@Pasaule” ietvaros apmācības izmantojuši vairāk kā 15000 cilvēki - gan bezdarbnieki un darba meklētāji, gan pensionāri un cilvēki ar īpašām vajadzībām. Zināšanas datora un interneta lietošanā ieguvuši arī uzņēmumu un institūciju darbinieki, piemēram, Valmieras slimnīcā strādājošie u.c.            

           

            Projekta aktivitātes turpināsies arī šajā gadā, kad tās tiks vērstas pieredzes izplatīšanai un nodošanai citiem. Notiks vairāki reģionālie semināri labās prakses pārņemšanai un sociālo partneru motivēšanai, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūrai, darba devējiem un pašvaldību pārstāvjiem. Tajos informēs par ES EQUAL atbalstītajā projektā gūto pieredzi un rezultātiem, kā arī par LIKTA iniciatīvu „Latvija@Pasaule”. Tiks sniegta informācija par iespējām iesaistīties projektos par informācijas tehnoloģiju lietošanas prasmju uzlabošanu. Labo praksi, kas gūta, īstenojot projekta „Apmācība datoru un interneta lietošanā Latvijas bezdarbniekiem” aktivitātes, plānots apkopot arī grāmatā.

 

 

Par EQUAL. Eiropas Kopienas iniciatīva EQUAL ir starptautiska sadarbības programma, kuras mērķis ir cīnīties pret visa veida diskrimināciju un nevienlīdzību darba tirgū un atbalstīt sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju iekļaušanos darba dzīvē. EQUAL ieviešanai paredzēti 6 miljoni LVL Eiropas Sociālā fonda un Latvijas puses finansējuma. EQUAL projekti sekmēs jaunu pieeju izstrādi un testēšanu, politikas, struktūru un sistēmu uzlabošanu, kā arī pakalpojumu sniegšanu tām iedzīvotāju grupām, kurām ir apgrūtināta iekļaušanās darba tirgū. EQUAL projekti tiks ieviesti, veidojot nacionāla un Eiropas Savienības līmeņa sadarbības partnerības. Plašāka informācija www.esflatvija.lv.

Par LIKTA. LIKTA – profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā un kuras mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un IKT nozares attīstību Latvijā. Plašāka informācija par asociāciju: www.likta.lv.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv