Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi-1.gada 30.novembris  


NBS Instruktoru skolā turpinās instruktoru apmācība

Šī gada 10.septembrī NBS (Nacionālo bruņoto spēku) Instruktoru skolā Cēsīs sākās trīs dažādi instruktoru kvalifikācijas paaugstināšanas kursi – „Kājnieku nodaļas komandiera” kurss, „Kājnieku vada seržanta” kurss un „Instruktora” kurss, kuros vienlaicīgi mācības uzsāks 59 dažādās NBS vienībās dienošie instruktori.

            „Kājnieku nodaļas komandiera” kurss un „Kājnieku vada seržanta” kurss ilgst deviņas nedēļas un ir tā dēvētie „kaujas” kursi. To laikā pastiprināti tiek apgūtas zināšanas un prasmes, lai komandētu vienību kaujas operācijās, tai skaitā – kaujas darbībai apdzīvotās vietās un mežā, izmantojot Latvijas karavīru pieredzi starptautiskajās misijās.

„Instruktora” kurss ilgs piecas nedēļas, kura laikā kursanti apgūst nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai sekmīgi vadītu un administrētu līdz pat 32 karavīru lielu vienību miera apstākļos. Šī kursa sekmīga beigšana ir par pamatu dienesta pakāpes „seržants” piešķiršanai.

          NBS Instruktoru skola ir dibināta 2000.gada 1.novembrī un minētos kursus šajā NBS mācību iestādē pabeiguši vairāk kā 390 karavīri.

 

 

 

 

Informāciju sagatavojis

NBS Instruktoru skolas

Mācību un plānošanas daļas virsnieks

virsleitnants Guntis Karlsbergs

Tālrunis: 4101437, e-pasts: Guntis.Karlsbergs@mil.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv