Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi-1.gada 30.novembris  


Cēsu Kultūras centra kolektīvs „Randiņš” no Bulgārijas atgriežas ar 3. vietu

Cēsu Kultūras centra tautas deju kolektīvs „Randiņš” Starptautiskajā festivālā/konkursā Bulgārijā „Folklora bez robežām”, tautas deju grupā ieguva 3. vietu.

 

Kā pastāstīja kolektīva vadītāja Sandra Jonaite, brauciena mērķis sākumā ir bijis piedalīties festivālā kā viesiem:” Kad nonācām galapunktā mūs sagaidīja un paziņoja, ka ir izmaiņas pasākuma norisē un mums ir jāpiedalās arī tautas deju konkursā. Festivāls sācies bija jau dienu iepriekš, un mums tāpēc nebija iespējas izmēģināt skatuvi, dejojām bez mēģināšanas. Rezultāts – 3. pakāpes diploms! Žūrijas sastāvā bija mākslas profesori, kultūras speciālisti un folkloras pētnieki, tāpēc gandarījums vēl jo lielāks, ka esam augstu novērtēti starptautiskā līmenī!”

 

IX Starptautiskais festivāls /konkurss „Folklora bez robežām” norisinājās Bulgārijas pilsētā Dobriča pie Melnās jūras no 23. līdz 29. jūnijam. Konkurss tika iedalīts 12 dažādās kategorijās, kurās dalībniekus izvērtēja žūrijas pārstāvji no Bulgārijas, Rumānijas, Maķedonijas, Krievijas, Kanādas un Turcijas.

Festivāla dalībnieku skaits aptuveni 4 500 no dažādām valstīm – Bulgārijas, Rumānijas, Maķedonijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Moldāvijas, ASV, Francijas, Norvēģijas, Meksikas ,Gruzijas, Austrālijas u.c. Tautas deju kolektīvs „Randiņš” bija vienīgais no Baltijas valstīm, kas piedalījās šajā festivālā.

 

Cēsu Kultūras centra tautas deju kolektīvs „Randiņš” pavasarī atzīmēja 10 gadu jubileju, iestudējot jaunu deju oriģināluzvedumu „Maija un Paija”’ pēc Annas Brigaderes lugas motīviem. Šobrīd kolektīvā ir ap 130 dejotājiem, un kopš „Radiņa” dibināšanas kolektīvu vadījusi Sandra Jonaite. Deju kolektīvs „Randiņš” ir radošu iespēju pilns un gatavs ieguldīt arī turpmāk nopietnu darbu latviešu tautas deju vērtības apzināšanā un popularizēšanā ne tikai Latvijā, bet arī ārpus robežām. TDK „Randiņš” vislielākā vērtība ir dejotāji ar radošu enerģijas pilnu dejas soli un uzmundrinošu acu skatienu grūtajā darba procesā. Par saviem dejotājiem Sandra Jonaite saka:” Randiņā dejo bērni, kuriem nepiemīt tāda īpašība kā vienaldzība. Tādi dejotāji ātri aiziet no šī kolektīva. Mēs nevaram atļauties būt vienaldzīgi, jo mēs mīlam sevi un savu partneri, un visus pārējos, kas aizdejo mums garām dejas laikā. Personība ir tikai fasāde – individualitāte ir cilvēka būtība un tajā nedzīvo vienaldzība.”

 

Par kolektīvu informācija Cēsu Kultūras centra mājas lapā www.kulturcentrs.lv

 vai kolektīva mājas lapā http://www.tdk-randins.lv/

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv