Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi-1.gada 30.novembris  


Cēsīs sniega barikādes 4 metru augstumā

Cēsīs uzceltas barikādes no 30 kubikmetriem sniega

 

Ar lekciju ciklu, sniega barikādēm, kas četru metru augstumā slejas Cēsu Pils laukumā, un mūziķa Valda Atāla koncertu šodien, 21. janvārī, noslēdzas barikāžu atceres pasākumiem veltītais pasākumu cikls „Pretošanās kā māksla un māksla kā pretošanās”.

 

Barikāžu un pretošanās tēmai veltītajā lekciju ciklā Izstāžu namā šodien uzstājās filosofs Gints Grūbe, režisore Antra Cilinska, publicists Dainis Īvāns un citi barikāžu laika liecinieki. Lekciju apmeklētāju pulkā lielākoties bija jaunās paaudzes vidzemnieki. Jaunieši piedalījās žurnālista Edija Boša vadītajā spēlē – diskusijā, kā arī mākslas akcijā – „Barikāžu celšana”.

 

Cēsu Mākslas skolas organizētajā barikāžu tapšanā tika izmantoti 30 kubikmetru sniega un klātesošie mielojās ar siltu zupu. Zupas autore, Cēsu Kultūras un Tūrisma centra producente Inga Kreile informēja, ka „apēsts ap 160 porciju zupas”. Simboliskās barikādes Pils laukumā būs aplūkojamas tik ilgi, kamēr nesāksies sniega kušana.

 

Barikāžu atcerei veltīto pasākumu ietvaros šodien plkst. 18:00 Cēsu Izstāžu namā Pils laukumā 3 notiek arī mūziķa un novadnieka Valda Atāla koncerts.

 

Pasākumu cikls „Pretošanās kā māksla un māksla kā pretošanās” notiek ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu (www.ec.europa.eu/latvija). Pasākumu cikla ietvaros Cēsīs bija iespēja noskatīties speciālu kino programmu visas nedēļas garumā, tika atklāta izstāde „Dzelzs priekškara krišanas 20. gadadiena”, notika lekciju cikls, mākslas akcija „Barikāžu celšana”, skolu komandu spēle – diskusija, dziedāšana pie barikāžu ugunskura un piemiņas vakars „Barikādēm 20”.

 

Foto autors: Jānis Vīksna

Informāciju sagatavoja:

Ance Krieviņa

p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.64121815; 28342115

e – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv