Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 26.februāris   Vārda dienu svin: Evelīna, Mētra, Aurēlija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 1.februāris  


Cēsu novadā uzlabo izglītības pieejamību

 

 

Cēsu novada domes sēdē nolemts izveidot papildus amata vienības Cēsu novada izglītības un interešu izglītības iestādēs, kā arī apvienot divas vidusskolas.

 

Lai visos Cēsu novada bērnudārzos būtu iespēja saņemt vienādu pirmsskolas izglītības apmācību, Cēsu novada Rāmuļu un Līvu  pamatskolās tika nolemts izveidot pirmsskolas izglītības mūzikas un sporta skolotāju, kā arī metodiķu amata vietas.

 

Tāpat arī, sakarā ar diennakts pirmsskolas vecuma bērnu grupu darbības uzsākšanu Līvu pamatskolā, deputāti lēma Līvu pamatskolā izveidot vienu skolotāja palīga, vienu aukles un divas pirmsskolas izglītības skolotāju amata vienības.

 

Ņemot vērā bērnu un jauniešu aktīvo interesi un dalību interešu pulciņos, kā arī regulāri notiekošo kultūras un sporta pasākumu intensitāti Cēsīs, deputāti atbalstīja papildus amata vienību izveidi Cēsu Bērnu un jauniešu interešu centrā, Cēsu Mākslas skolā un Cēsu sporta skolā. Jau ziņots, ka 2009.gadā, finansiālu apsvērumu dēļ minētajās iestādēs tika samazināts darbinieku skaits.

 

Pamatojoties uz Cēsu pašvaldības izglītības stratēģijas rīcības programmu pamatizglītības un vidējās izglītības kvalitātes pilnveidei, lai nodrošinātu racionālu izglītības iestāžu telpu noslodzi un finanšu resursu izlietojumu, ievērojot Valsts pārvaldes iekārtas, Izglītības likuma un likuma „Par pašvaldībām” prasības, atbilstoši Cēsu novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas atzinumam Cēsu novada domes deputāti lēma Cēsu pilsētas Vakara vidusskolu pievienot Cēsu 2.vidusskolai, kā rezultātā Cēsu pilsētas Vakara vidusskola no 2010.gada 1.septembra beidz pastāvēt.

 

Cēsu pilsētas Vakara vidusskolas audzēkņi no š.g. 1.septembra mācības turpinās Cēsu 2.vidusskolas telpās Cēsīs, Valmieras ielā 19. Tādejādi tiks atbrīvotas telpas Cēsīs, Gaujas ielā 6, kas tiks izmantotas pašvaldības funkciju nodrošināšanai.

 

Domes deputāti pieņēma lēmumu izveidot Cēsu novada pašvaldības Pedagoģiski medicīnisko komisiju, kura savas kompetences ietvaros sniegs pakalpojumu Cēsu novada, Vecpiebalgas novada, Pārgaujas novada, Amatas novada, Priekuļu novada, Raunas novada, Līgatnes novada un Jaunpiebalgas novada pašvaldību administratīvajā teritorijā dzīvojošo bērnu attīstības traucējumu diagnosticēšanā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv