Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 1.marts  


Cēsu muzejs atver skolēniem savu krājumu

Sākot ar martu, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs skolēniem piedāvās jaunas aizraujošas muzejpedagoģiskās programmas, kuru ietvaros skolēniem būs iespēja iepazīties ar muzeja galveno, bet ikdienā neredzamo daļu – krājumu, Cēsu krājuma ēku, Cēsu Jauno pili un tur iekārtotajām ekspozīcijām un izstādēm.

 

Programmas „Seno lietu pasaulē” ietvaros skolēniem pirmo reizi būs iespēja iepazīties ar Cēsu muzeja krājuma lietisko priekšmetu kolekciju, kas iekārtota muzeja krājuma ēkā: senajiem darbarīkiem, sadzīves priekšmetiem, rotaslietām, traukiem, rotaļlietām u.c. Programma paredzēta 1.- 9. klašu skolēniem, un veido priekšstatu par Cēsu apkārtnes vēsturiskajām liecībām, veicinot izpratni par muzeju, tā nozīmi sabiedrībā, vēsturiskā priekšmeta saglabāšanu un lietderību nākamajām paaudzēm. Nodarbības tēma saistīta ar Sociālo zinību programmas tēmām.

 

Muzejpedagoģiskā programma „Pirmklasnieks muzejā” izveidota 1. - 2. klašu skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem. Nodarbībā, kas norit Cēsu Jaunajā pilī, skolēni iepazīsies ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju un izstādēm. Uzzinās, kas ir krājums, eksponāts, iegūs zināšanas par uzvedības un saskarsmes normām muzejā. Nodarbības tēma muzejā saistīta ar 1.– 3.klases Ētikas priekšmeta tēmu „Saskarsmes tikumiskie pamati.”  

 

Programmas, kas ietver gan sarunas, gan praktisku darbošanos, skolēnam maksā Ls 0.50.

 

Jaunās muzejpedagoģiskās programmas papildina jau iemīļoto esošo piedāvājumu, par kurām detalizētu informāciju var uzzināt Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra mājaslapā www.vvtc.cesis.lv. 

 

Visus interesentus aicinām apmeklējumu pieteikt iepriekš Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Raunas ielā 2, Cēsīs, pie muzeja pedagoģes Evitas Mucenieces pa tālruni 64120618, 26551018 vai e-pastu evita.muceniece@cesis.lv.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv