Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 1.marts  


Cēsu 1.pamatskolai šogad 385 gadu jubileja!

 

 

    Cēsu 1.pamatskola šogad svinēs 385 gadu jubileju. Projektu nedēļa ’’Par draudzību un skolas gadiem..’’ skolas sienās pulcināja absolventus, kuri stāstīja par savām skolas gaitām un izvēlētajām profesijām.

            Projektu nedēļas atklāšanas dienā ,14. februārī, netrūka mīlestības un pārsteigumu. Prieku sagādāja skolas absolventu Mārtiņa Ruska un Elīnas Krūzes muzikālie  priekšnesumi. Mārtiņš tagad turpina muzikālo izglītību Rīgas 45. Vidusskolā, ir vairāku muzikālo konkursu laureāts, pašreiz radio dzirdams viņa pirmais singls. Elīna tagad mācās Anglijā, tādēļ bija liels prieks, ka viņas ciemošanās Cēsīs un skolā sakrita ar projektu nedēļu.

Nedēļas garumā skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās  aktivitātēs- pārbaudīt savas zināšanas par skolas vēsturi viktorīnā, zīmēt skolas jubilejas logo, veltīt skolai dzeju, gatavot reklāmas

          Emocionālas un interesantas bija tikšanās ar absolventiem gan klašu kolektīvos, gan interešu grupās. Atgadījumus no skolas dzīves un par  savas profesijas izvēli stāstīja bērnu daktere Elita Smoļina,  mēbeļu galdnieks  Ingus Kampenuss, mūziķe un tūrisma speciāliste Ieva Kalniņa, galvenais speciālists viduslaiku pils jautājumos  Gundars Kalniņš, mūziķis, Peintbola parka vadītājs, kokkopis-arborists  Reinis Reķis, biatloniste- olimpiete Ieva Cederštrēma, biatlonists un sporta skolotājs Viesturs Dumpis, uzņēmējs un pasaules apceļotājs Edgars Kuzmans. Klašu kolektīvos tikāmies ar Ivaru Rausi,Lindu Breidi, Guntu Šteinbergu, Daci Zahārovu, Raimondu Breidi, Ingu Ozolu, Andretu Rasmussenu, Elīnu Ozolu, Vinetu Ozolu, Gintu Pilikseru, Sigitu Skujiņu, Induli Jirgensonu,Angelu Gribusti, Mārci Šteinbergu, Ievu Šķenderi,Armandu Caparu,Elīnu Neimani, Jāni Slaidiņu, Lieni Punāni,Kristīni Rudzīti, Ilzi Pulli, Ilvu Picku, Gunāru Krafti.Tās atziņas un vēlējumi, ko pauda absolventi, lika skolēniem dziļāk aizdomāties un novērtēt savas skolas un izglītības nozīmīgumu. Katrs no viesiem uzsvēra mūzikas nozīmi savā dzīvē un novēlēja skolai nezaudēt savu muzikālo noskaņu un īpašo auru.

Patiesi un mīļi izskanēja Edgara Kuzmana vēlējums skolēniem:

,,Ir lietas un vietas, kuru vērtību mēs apzināmies tikai ar laiku.

Pirmā skola ir viena no tām ,pat vairāk- sava veida simbols.

Un es esmu patiesi priecīgs, ka man šis simbols ir tik spilgts”.

Skolēniem ļoti patika izzināt skolas vēsturi, intervējot absolventus un veidojot par tiem atmiņu grāmatu un  iegūstot plašu, interesantu informāciju par daudzajām profesijām un  hobijiem, tikšanās ar absolventiem, komandu darbs viktorīnā un sacensībās sporta dienā.

 

14. maijā notiks Cēsu 1.pamatskolas  absolventu salidojums!.

Sirmā, bet mūžam jaunā , mūzikas skaņām piepildītā skola gaidīs katru no jums, mīļo absolvent!

Attēlā: Savus projektu nedēļas darbus audzēkņi demonstrēja jautri un asprātīgi.

   Anna Būre

skolas direktore.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv