Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 1.marts  


„Policista kungs, esmu galīgi pilnā, aizvediet mani mājās!”

Pirmdien 28.februārī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs tikās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieku Imantu Mitrošenko un  reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieku Jāni Gobu. Sarunā piedalījās ar Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis.

   Sarunas tēma bija atskurbtuves nepieciešamība Cēsīs. G. Šķenders šādi raksturoja problēmu: „ Ļoti bieži ir situācijas, kad pašvaldības policijas darbinieki nevar pildīt savus ikdienas pienākumus un patrulēt ielās, tikai tāpēc, ka viņi ir aizturējuši kādu pārlieku sareibušu pilsoni, kuru nav kur likt. Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatoros sagurušos pretī neņem, atskurbtuves nav, bet cilvēku atstāt salā guļam uz ielas taču arī nevar! Tāpēc mēs pašvaldībā jau sākām analizēt iespējas izveidot Cēsīs atskurbtuvi. Taču Pašvaldību savienībā, tiekoties ar kolēģiem no citām pilsētām un novadiem,  secināju, ka tā ir valsts līmeņa problēma un nebūtu pareizi to kārtējo reizi risināt uz pašvaldību pieticīgo budžetu rēķina. Sabiedriskās kārtības uzturēšana tomēr ir Iekšlietu ministrijas atbildība, pašvaldībām tā ir brīvprātīga funkcija. Ja mēs par saviem līdzekļiem veidosim atskurbtuvi Cēsīs, tad jārēķinās ar būvniecības izdevumiem 30 – 40 tūkstošu latu apmērā un iestādes uzturēšanas izdevumiem ap 35 tūkstošiem latu gadā. Tie ir lieli tēriņi! Ja Iekšlietu ministrija negrib piedalīties šīs aktuālās problēmas risināšanā, tad pašvaldībām arī var būt strikta nostāja un mēs atteiksimies no līdzdalības sabiedriskās kārtības nodrošināšanā.”

  Kā pastāstīja I. Mitrošenko savulaik ir izstrādāts plāns par atskurbtuvju būvniecību, taču tas ir tapis treknajos gados ar pārspīlētām būvniecības izmaksām un tagad šī iecere ir atlikta. Viņš atzina, ka problēma jārisina sadarbojoties Valsts policijai, Iekšlietu ministrijai un pašvaldībām.

  V.Sviķis ieteica ātrāko un lētāko risinājumu: „Jāmaina noteikumi, kas nosaka, ka Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā personu drīkst ievietot uz laiku līdz trim stundām.  Vajag atgriezties pie 12 stundām, tas ir pietiekoši, lai aizturētai atskurbtu un varētu patstāvīgi doties mājās. Tagad pašvaldības policisti paceļ uz ielas pakritušu dzērāju un pēc tam visu nakti ar viņu auklējas. Novadā dzīvojošos mēs nogādājam mājās, protams, ja cilvēks ir spējīgs izstāstīt, kur dzīvo, bet ko darīt ar viesiem no attālākiem novadiem? Mums jau ir parādījušies pastāvīgiem klienti, kas pašvaldības policijas busiņu izmanto kā taksometru. Kad ir sadzērušies tā, ka pašu spēkiem uz mājām netiek, zvana mums – policija, esmu galīgi pilnā, aizvediet mani mājās!”

  J. Goba atzina, ka policijas Cēsu iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas izolatorā ir divas kameras, kurās varētu ievietot pārlieku sareibušos. Protams, pirms nogādāšanas kamerā, aizturētajam būtu jāveic medicīniskā apskate. „ Ja aizturēšanas laiku atkal pagarinātu līdz 12 stundām, problēma būtu atrisināta. Sareibušais, mūsu dežuranta pieskatīts, varētu siltumā izgulēties, atskurbt un pašu spēkiem doties mājup. Tagad arī valsts policijas ekipāžām ik pa laikam nākas tērēt laiku un benzīnu, lai vadātu uz mājām sagurušos.

  Sarunas noslēgumā tās dalībnieki vienojās, ka jārosina pārskatīt noteikumi par aizturēšanas ilgumu, lai sareibušos varētu ievietot Valsts policijas iecirkņu īslaicīgās aizturēšanas izolatoros. Savukārt pašvaldības varētu apmaksāt savu iedzīvotāju naktsmītnes policija, pēc tam liekot grēkāžiem atstrādāt skādi, novada uzkopšanas darbos.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv