Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 20.septembris   Vārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 1.aprīlis  


Kamēr skolēni atpūšas, skolotāji mācās

 

 

Pedagogu konferencē "Pedagogu pieredzes popularizēšana un mācīšanās citam no cita", kura notika 2010.gada 30.martā Cēsu Valsts ģimnāzijā, piedalījās 111 skolotāji no 14 Cēsu novada skolām, no tiem 45 skolotāji dalījās savā pedagoģiskajā pieredzē.

 

Konferences dalībnieki savās anketās norādījuši, ka pārdomas izraisījis pedagoģijas doktora, Biznesa augstskolas "Turība" Valdes priekšsēdētāja vietnieka Alda Baumaņa “skats no malas” par tēmu “Kādus skolu absolventus vēlamies redzēt augstskolās un darba tirgū”.

 

Augstu novērtēta Cēsu 2.vidusskolas direktores Innas Semjonovas pieredze skolēnu mācīšanās motivācijas veicināšanā. Cienījamās direktores atziņas, savā darbā izmantos ne tikai skolu vadība, bet arī skolotāji.

 

Pārdomas izraisīja Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājas Lauma Micānes pieredze par darbu ar talantīgajiem skolēniem, bet Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājas Selgas Goldmanes uzstāšanās rosināja skolotājus izmantot informācijas tehnoloģijas.

  

 Konferences otrajā daļā skolotāji strādāja sociālo zinātņu, matemātikas, humanitāro un dabas zinātņu sekcijās. Lielu interesi izraisījusi Cēsu 2.vakara (maiņu) vidusskolas skolotāju Ligijas Kaliksones un Zojas Plaukas pieredze "Vērtībizglītība izglītības programmā". Pēc Cēsu Vēstures muzeja pedagoģes Evitas Mucenieces informācijas skolotāji vairāk izmantos muzeja piedāvātos pakalpojumus.

   

Konferences darba gaitā tika gūtas dažādas atziņas, piemēram, vērtībizglītības elementus izmantot audzināšanas stundās, mācību procesā mainīt stundas vidi (strādāt muzejā, bibliotēkā), veicināt mācīšanās motivāciju, izmantojot  dažādas spēles, videomateriālus, skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus.

         

Jāatzīmē, ka gandrīz visi konferences dalībnieki atzinuši, ka konferences otrā daļa bijusi par īsu, jo palikuši daudzi jautājumi, uz kuriem skolotāji nav paspējuši saņemt atbildes. Tas nozīmē, ka skolotāju mācīšanās citam no cita ir turpināma un attīstāma.

 

Atsauksmes par konferenci

 

Aija Sīmane - Rāmuļu pamatskolas 10 pedagogu vārdā:

„Rāmuļu pamatskolas pedagogi ir ļoti gandarīti par pedagogu konferences saturu un pārdomāto organizāciju. Līdz šim tāda veida pasākumi  un domu apmaiņa nav notikusi, šī diena deva daudz jaunu ierosmju ikdienas darbam. Skolotāji akcentēja domu, ka konferencē guvuši daudz vairāk kā agrākajās metodisko apvienību sanāksmēs. Mūsu skolas pedagogi darbojās visās sekcijās un dalījās pārdomās par redzēto un dzirdēto. Iesakām šāda veida konferences organizēt katru gadu, iekļaujot arī sākumskolas un pirmsskolas pedagogus.”
 

 

Antra Avena – Cēsu 1.pamatskolas skolotāja:

„Priecājos, ka Cēsu novada skolotājiem tika dota iespēja popularizēt savu pieredzi un mācīties citam no cita, jo  katram  laiku pa laikam katram  ideju vācelīte  kļūst   tukšāka un to nepieciešams uzpildīt ar jaunām, interesantām, skolēnu mācību motivāciju veicinošām idejām. Laiks, ko mēs pavadījām kopā, pagāja nemanot un bija vēlēšanās dzirdēt vēl un vēl. Ir brīnišķīga sajūta apzināties, ka pie mums Cēsīs strādā tik daudz idejām bagātu pedagogu. Pilnībā atbalstu ideju šādus pedagogu pieredzes apmaiņas pasākumus rīkot regulāri, jo cita kolēģa pozitīvā pieredze ir labākais piemērs, kas mudina ienest un izmēģināt jaunas idejas arī savā skolā un klasē.

 

 

Informāciju sagatavoja

Ieva Radzobe

Cēsu Valsts ģimnāzijas metodiķe

 

Jau ziņots, ka 30.martā Cēsu novadā notika konference „Pedagogu pieredzes popularizēšana un mācīšanās citam no cita”, kura pulcēja vairāk kā simtu Cēsu novada pedagogu. Skolotāji darbojoties sekcijās dalījās savā pieredzē, uzklausīja labās prakses piemērus. Konferenci organizēja Cēsu Valsts ģimnāzija sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļu un Cēsu novada izglītības iestādēm. Esam iecerējuši, ka šāda metodiskas konferences, kurās pedagogi var apgūt jaunas prasmes un pilnveidoties profesionāli, novadā tiks rīkotas divas reizes gadā.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv