Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 1.aprīlis  


Lieldienu brīvlaikā pastiprināti jārūpējas par bērnu drošību


           

Latvijā vadošās drošības risinājumu kompānijas AS G4S Latvia eksperti līdz ar Lieldienu brīvlaika sākumu aicina ikvienu pieaugušo pievērst pastiprinātu uzmanību bērnu drošībai, īpaši gadījumā, ja iespējama bērna patstāvīga atrašanās plūdu skartajās un riska zonās.

Drošības eksperti ar bērniem iesaka pārrunāt arī noderīgus ieteikumus un rīcību dažādu draudu gadījumā.

 

„Ar mērķi pēc iespējas informēt un pasargāt bērnus no dažādiem dzīves negadījumiem, AS „G4S Latvia” ir iesaistījies sociālā projektā „Ceļa zīmes drošai bērnībai”, lai kopā ar Valsts policijas un citiem atbalstītājiem dodos uz skolām un uzrunātu pirmsskolas un sākumskolas bērnus – lai bērni paši spētu parūpēties par savu drošību arī tajos brīžos, kad pieaugušo, skolotāju vai citas palīdzīgas rokas nav līdzās,” informē Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja.

 

Būtiski ar bērniem pārrunāt iespējamos riskus un rīcību apdraudējuma gadījumā

 „Līdz ar pavasara brīvdienām jāņem vērā, ka daļa skolas vecuma bērnu to pavadīs arī bez vecāku vai citu pieaugušo uzraudzības. Tādēļ vecākus aicinām ar bērniem pārrunāt pamata drošības noteikumus, bērnam atrodoties uz ielas un mājās un, kā rīkoties vai kur vērsties pēc palīdzības. Piemēram, mājās redzamā vietā vai arī bērnu mobilajos tālruņos jābūt ievadītiem ārkārtas gadījumu numuriem – 112, policijas, ātrās palīdzības u.c.

Šobrīd kā būtiski riski ir vērtējami strauji kūstošā ledus kārta virs ūdenstilpnēm, kā arī radušies plūdi, kurus klātienē vēlas aplūkot ne mazums zinātkāro, īpaši bērni, pašiem neapzinoties, kādam riskam viņi sevi pakļauj.

Tāpat ar bērniem jāpārrunā arī it kā labi zināmi, tomēr bieži neievēroti drošības noteikumi – saskarsme ar elektriskām iekārtām, ceļu šķērsošana, komunikācija ar svešiem cilvēkiem, pārvietošanās pa nezināmu teritoriju un, protams, „stopēšana”,” skaidro Ilze Jermacāne.

 

Sociālā projekta „Ceļa zīmes drošai bērnībai” ietvaros AS G4S Latvia drošības eksperti šonedēļ viesosies vairākos dienas centros: „Torņakalns”, „Skudru Pūznis”, „Pirmais stāvs”, „Čiekurs” un „Vecmīlgrāvis”.

 

Vienlaikus bērnu drošībai, arī pašiem pieaugušajiem jāseko līdzi, vai ievēroti visi iespējamie drošības pasākumi savai un mājokļa drošībai. Īpaši G4S Latvia drošības eksperti aicina pievērst uzmanību šī brīža aktuālākajiem riskiem, kas saistīti ar iespējamiem plūdiem un to radītajām sekām.

 

TOP ieteikumi plūdu laikā savai un mājokļa drošībai:

  1. Sekot līdzi laika prognozēm, meteoroloģiskajiem apstākļiem, kā arī informācijai masu medijos par situāciju un ūdens līmeni ūdenstilpnēs attiecīgajā atrašanās vietā, kā arī vietās, pa kurām nepieciešams pārvietoties, piemēram, uz un no darba.
  2. Rīkoties saskaņā ar VUGD, kā arī citu atbildīgo institūciju un operatīvo dienestu rīkojumiem.
  3. Būtiski izdarīt visu iespējamo, lai maksimāli novērstu jebkādus īssavienojumu riskus, jāatvieno elektriskās iekārtas un instalācijas no elektropadeves u.tml.
  4. No īpašuma zemākajiem stāviem (pagraba un pirmā stāva) kustamā manta pēc iespējas jānogādā augstākos stāvos, bēniņos vai jāpārvieto uz pagaidu mītni.
  5. Savlaicīgi jāparūpējas par pagaidu mītni gadījumā, ja plūdu dēļ mājoklī uzturēties nav iespējams (izolēts no ārpasaules, pārplūdis u.c.). Īpaši savlaicīgi tas jādara mājdzīvnieku un/vai mājlopu īpašniekiem.
  6. Evakuācijas gadījumā jāpārliecinās, kas visas mājokļa durvis un logi ir aizvērti. Drošības nolūkos iespējams izmantot arī speciālu līmlenti logu un durvju aizlīmēšanai, kā arī, ja logiem ir restes, tās aizslēgt. Pasaules prakse liecina, ka evakuācijas gadījumā pēc dažādām dabas katastrofām, situāciju naski izmanto garnadži.
  7. Iespējams, konkrētos gadījumos lieti noderētu iegādāti vai iznomāti speciāli ļoti jaudīgi ūdenssūkņi vai nosūcēji, kas paredzēti liela ūdens daudzuma uzsūkšanai vai pārsūknēšanai.

 

 

Plašākai informācijai:

Signe Znotiņa

Tel. 22016161; 67350501Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv