Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 1.jūnijs  


Par koku ciršanas kārtību Cēsīs

Neatļauta ciršana izmaksā dārgi

 

Šajā pavasarī konstatēti vairāki gadījumi, kad pilsētas teritorijā nelikumīgi, bez atļaujas saņemšanas nozāģēti koki. Vienā no gadījumiem soda nauda par  septiņu koku neatļautu nozāģēšanu pārsniedza pat četrus tūkstošus latus! Kā stāsta  Cēsu novada Kokaugu aizsardzības komisijas sekretāre Iveta Beķere cilvēki, kas neatļauti nocirtuši kokus, parasti aizbildinās, ka nav zinājuši, ka koku zāģēšanai nepieciešama atļauja, taču nezināšana neatbrīvo no atbildības.

 

Cēsu novadā spēkā ir saistošie noteikumi „Par koku un apstādījumu aizsardzību Cēsu pilsētā.” Tiek gatavoti jauni saistošie noteikumi, kurus paredzēts apstiprināt šovasar. Spēkā esošie noteikumi paredz, ka jebkura koka, ja tā diametrs pārsniedz 12 centimetrus, nozāģēšanai ir nepieciešama atļauja. Arī tad, ja koks ir bojāts, vējā lauzts, noēno dārzu vai ir cita nepieciešamība to nocirst, vispirms jāraksta iesniegums pašvaldībai un jāsaņem atļauja. Jāsaskaņo arī zaru apzāģēšana, jo ja to dara nepareizi, koks var aiziet bojā. Tāpēc noteikumi nosaka, ka zaru apzāģēšana veicama apmācīta speciālista - arborista klātbūtnē.  Bez saskaņojuma drīkst cirst vai apzāģēt zarus augļu kokiem.

 

Iedzīvotāju iesniegumus par koku ciršanu izskata Kokaugu aizsardzības komisija un, ja nepieciešamība ir pamatota, atļauja tiek dota. Par koka nociršanu, gan ir jāmaksā, pretējā gadījumā koku pilsētā būtu krietni mazāk. Nav jāmaksā par bojātu, lūzušu vai bīstamu koku nociršanu, taču vienalga ir nepieciešama atļauja. Ja jāzāģē steidzīgi, piemēram, stiprā vējā lūzis koks pārkritis ceļam, var sazināties ar  pašvaldības komunālo nodaļu un informēt par situāciju telefoniski. Jo, kā jau minēju, neatļauta koku ciršana izmaksā dārgi. Pašvaldības policijas darbinieki, konstatējot pārkāpumu, informē komisiju. Tiek veikti aprēķini un sods par neatļautu koka nociršanu vairāk kārt pārsniedz tā vērtību, plus vēl jāmaksā sods par administratīvo pārkāpumu. Tāpēc noteikti pareizāk un lētāk ir pirms zāģēšanas uzrakstīt iesniegumu un saņemt atļauju.  

 

Iesniegumus par koku ciršanu pieņem pašvaldības Iedzīvotāju apkalpošanas centrā. Komisija izbrauc, novērtē situāciju un sniedz savu atzinumu divas reizes mēnesī. Ja iesniegumu ir daudz, braucam biežāk. Zāģēt var tikai tad, kad saņemta atļauja. Diemžēl šogad jau ir aizsākts sešas lietas par neatļautu koku ciršanu. Divas no tām pabeigtas un vienā gadījumā soda naudas apmērs ir 4200 lati. Tāpēc pirms zāģēt, noteikti vajag piezvanīt un noskaidrot ko drīkst un ko nedrīkst zāģēt, un kā saņemt atļauju iecerētajiem darbiem. Jāsaprot, ka saistošie noteikumi par koku un apstādījumu aizsardzību ir izstrādāti, lai saglabātu pilsētas zaļo rotu un pievilcīgu un dzīvošanai labvēlīgu vidi novada iedzīvotājiem.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv