Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 1.jūlijs  


Cēsis gatavas titulam „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”

30. jūnijā Cēsu pilsētas dome LR Kultūras ministrijā iesniedz pieteikumu 2014.gada titulam „Eiropas kultūras galvaspilsēta”.

 

Jau ziņots, ka 2008.gada nogalē Eiropas Komisijas un LR Kultūras ministrijas izveidota starptautiska žūrija izvirzīja trīs Latvijas pilsētas – Cēsis, Liepāju un Rīgu dalībai konkursa otrajā kārtā par 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titula piešķiršanu.

 

Cēsis plašā sadarbībā ar Vidzemes pilsētām, Latvijas un Eiropas kultūras un izglītības organizācijām ir sagatavojušas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014.gada koncepciju un detalizētu norišu plānu, kas ir iesniegts LR Kultūras ministrijā šī gada 30.jūnijā.

 

Cēsu Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas piedāvājums ir Cēsu stāsts Latvijai un līdz ar to Latvijas stāsts Eiropai. Jautājums, kā mazajām pilsētām un reģioniem pastāvēt un būt konkurētspējīgiem, kā saglabāt savu identitāti masu kultūras laikmetā, ir aktuāls visā Eiropā. Cēsu programma rod atbildi – tā ir kultūra.

 

Cēsis vēsturiski ir bijušas un šobrīd ir pilsēta, kur sadzīvo senatnes elpa ar mūsdienu dzīvi, tradīcijas ar inovācijām, kur stiprā puse ir cēsnieku aktivitāte un radošais gars, kas veicinājis Cēsu nostiprināšanos par vienu no vadošajiem kultūras dzīves centriem Latvijā. Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls dos iespēju Cēsīm turpināt iesākto darbu jaunā pakāpē un kvalitātē, paplašinot sadarbību ar Eiropu.

 

2014.gada kultūras programmas konceptuālais uzstādījums ir radīt Cēsis par vietu, kur cilvēks nevarēs izvairīties no kultūras un mākslas norišu klātbūtnes, pilnībā pārņemot visu telpu ar kultūras norisēm kas ir iespējams tikai nelielā, kompaktā pilsētā. Turklāt 2014.gada programma ietver ne tikai dažādu žanru starptautiskus kultūras pasākumus, bet arī izglītojošus un uzņēmējdarbību veicinošus projektus ar ilglaicīgu ietekmi pilsētas attīstībā. Plašas līdzdalības iespējas ir paredzētas Latvijas māksliniekiem, nelielām kultūras organizācijām, skolu jaunatnei un pašiem reģiona iedzīvotājiem.

 

2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanas gadījumā paveras plašas iespējas ne tikai Cēsu, bet arī visa Vidzemes reģiona attīstībai. Jau ziņots, ka Vidzemes pilsētas – Ainaži, Alūksne, Gulbene, Limbaži, Madona, Ogre, Valka un Valmiera - ir parakstījušas nodomu protokolus par sadarbību ar Cēsīm Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros.

 

 Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders uzsver, ka projekts „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” ir būtisks, lai Eiropai rādītu Latvijas kultūru un vecinātu reģiona ekonomiku. ”Cēsis ir gatavas piedalīties šī uzdevuma veikšanā. No iegūtās pieredzes, veiksmīgi organizējot plašas Cēsu 800 gades svinības, mēs esam pārliecinājušies, ka lielas ambīcijas palīdz pilsētai mobilizēties lielu mērķu sasniegšanai un sniedz pozitīvu rezultātu. Ieguldījums, ko šāda mēroga pasākums, varētu dot reģiona attīstībai, gan piesaistot tūristus, gan attīstot uzņēmējdarbību, būtu liels atbalsts ilgtermiņa ekonomiskās augšupejas uzsākšanai”, atzīmē Cēsu pilsētas mērs.

 

Iesniegto pieteikumu izvērtēs starptautiska žūrija un šī gada 15.septembrī paziņos, kurai no Latvijas pilsētām – Cēsīm, Rīgai vai Liepājai tiks piešķirts 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls. Izraudzītā pilsēta 2014.gadā saņems Eiropas Komisijas Melinas Merkuri balvu 1,5 miljonu eiro apmērā un sadarbosies ar otru šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Zviedrijā - Lundu vai Umea.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

Mob. tālr. 29293195

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.cesis2014.lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv