Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 1.augusts  


Filmu AMATIERIS rādīs arī Cēsu kinoteātrī Vidzemnieks

Sākot ar augustu Vidzemē būs iespējams noskatīties jaunāko pašmāju kino produktu mākslas filmu „Amatieris”. Līdz šim tā ir rādīta Rīgā, Valmierā, Ventspilī, Liepājā un citās pilsētās. Četros mēnešos filmu ir noskatījušies 12000 kino apmeklētāju, kas šogad latviešu filmu industrijā ir otrais labākais rezultāts pēc nacionālā grāvēja „Rīgas sargi”.

 

„Ierobežota finansējuma dēļ esam sagatavojuši tikai vienu lenti, tāpēc filmas vienlaicīga izrādīšana vairākos kinoteātros nav iespējama. 7.augustā beidzam rādīt Liepājā, tad lente „ceļo” uz Smilteni, tālāk uz Cēsim un Siguldu. Pateicoties Nacionālā kino centra atbalstam, mēs varam apsolīt, ka apmeklēsim visas Latvijas pilsētas, kurās ir kinoteātris vai kultūras nams,” stāsta filmas producente Jūlija Pasnaka.

 

Runājot par tālākiem plāniem, producente atklāj, ka jau oktobra beigās būs iespējams iegādāties filmas ierakstu DVD, taču tā tirgus cena būs krietni dārgāka par kino biļetes maksu. Tāpēc jāizmanto iespēja redzēt filmu uz lielā ekrāna. 

 

 „Amatieris” ir stāsts par parastiem lielpilsētas jauniešiem, kuri sapņo par neatkarīgu dzīvi tālu prom no vecāku aizbildniecības un kontroles. Viņi iesaistās mazos kriminālos darījumos, lai iegūtu finansiālu patstāvību, ticot, ka tas ir pagaidu bizness. Tomēr kriminālā pasaule diktē savus likumus un drīz pienāk brīdis, kad ir jāuzņemas atbildība par padarīto un jāatzīst, ka arī „vieglai naudai” ir sava cena...

 

Galvenās lomas filmā atveido Jaunā Rīgas teātra aktieris Edgars Samītis, grupas „Tribes Of The City” vokāliste Ksenija Sundejeva, 2007. gada „Lielā Kristapa” balvas laureāte un Jaunā Rīgas teātra aktrise Regīna Razuma, kā arī izdevniecības „Dienas Bizness” valdes priekšsēdētājs Gastons Neimanis.

 

„Amatieris” ir režisora Jāņa Norda debija spēlfilmu žanrā un tā ir arī pirmā pilnmetrāžas spēlfilma producentu kompānijām „Red Cats film studio” un biedrībai „Jauniešu konsultācijas”. Filmas budžets ir 110000 latu. Trešdaļu no filmas izveidei nepieciešamā finansējuma ir piešķīris Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Visa informācija par filmu ir pieejama oficiālajā mājaslapā www.amatieris.lv.

 

Kontaktpersona: Jūlija Pasnaka
mob. 29569309
Julija.Pasnaka@redcats.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv