Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 1.augusts  


Latvānis ir liels draņķis!

   Cēsu novada Vaives pagastā ir gana teritoriju, kurās ieauguši latvāņi un  šī kaitīgā auga apkarošanai tiek veltīts daudz spēka un līdzekļu. Kā stāsta Vaives pagasta pārvaldes vadītāja Valda Zaļaiskalna, pašvaldībai un pagasta iedzīvotājiem zemes īpašniekiem, par padomju laikos Latvijā ievazātajiem latvāņiem, tagad nākas bargi maksāt. „ Cilvēki atguva sabendētu zemi, pie tam īpašnieki, kuru zemē ieviesušies latvāņi, nevar pretendēt uz Eiropas Savienības platību maksājumiem,” situāciju skaidro V. Zaļaiskalna.

  Tāpēc Vaives pagastā jau gadiem ilgi notiek plānveidīga latvāņu apkarošana. Pašvaldības teritorijas, ceļu malas trīs metru platumā šovasar jau ir nopļautas četras reizes. Neaizstājams vīrs šajā darbā ir Edgars Suhovs, kurš nebaidās no šiem indīgajiem augiem. Ceļmalas regulāri pļauj arī valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts ceļi”. Arī pagasta iedzīvotāji savās teritorijās cenšas šo audzelīgo kaitēkli apkarot. Tiem, kas to nedara pašvaldības policijas darbinieki raksta protokolus un tiek piemēroti administratīvie sodi. Šī metode ir visai stimulējoša un kopumā pagasta teritorijas tiek appļautas. Problemātiska situācija ir aizsargjoslās zem augstsprieguma līnijām, jo vēl nav precīzas vienošanās ar a/s „Latvenergo”, kam tad ir jāapkaro latvāņi šajās joslās.

V. Zaļaiskalna uzskata, ka efektīvai latvāņu apkarošanai nepieciešama nopietna valsts finansēta programma. – „Latvānis ir liels draņķis! Arī regulāri pļauts, zemē tas dzīvo septiņus gadus! Latvāņu sēklas pārnēsā putni, vējš, ūdens un šo kaitēkļu invāzija var notikt lielās platībās. Ne velti Somijā ir uzsākta 20 gadus ilga latvāņu apkarošanas programma. Latvijā arī ir nepieciešama nopietna valsts programma, pretējā gadījumā Vaives un citos pagastos, kur padomju laikos ir ieviesti latvāņi, pašvaldībām un iedzīvotājiem vien saviem spēkiem un līdzekļiem jāapkaro šis kaitīgais augs. Taču lokāla cīņa ar latvāņiem nav efektīva, jo kaitēkļu sēklas brīvi ceļo pāri pagastu un novadu robežām”, atzīst V. Zaļaiskalna.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv