Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 1.augusts  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

23.jūlijs Iecienītajā guļvietā pie „Vidzemnieka” atkal viens saldi dus. Varbūt šo vietu padarīt par apskates objektu potenciālajiem investoriem? Sak, redz, cik mums še dzidrs un veselīgi reibinošs gaiss! Brīdi paelpo dziļi jo dziļi un skat, lieglaimes skurbulī jau dusi! Būvējiet te sanatoriju, un Šveices kūrortu viesi  Alpu spirdzinošo gaisu mudīgi mīs pret laimīgu snaudu pie „Vidzemnieka”.

 24.jūlijs Saņemta ziņa no kāda veikala stāvlaukuma, kur iereibis vadītājs grasās kļūt par izvadītāju un sēsties pie golfiņa stūres. Pēc sarunas ar kārtības sargiem viņā ierunājās paškritika (nez, kāpēc ierunājās sievietes balsī), un viņš saprata, ka dzērušam braukt nudien ir stulbi.

   Naktī pašvaldības policijas darbiniekiem bija jādodas uz stacijas laukumu, kur uz soliņa pie autobusu pieturas bija apgūlies kāds vīrs. Pamodināts viņš pauda neizpratni – es te, vai zin’ autobusu gaidu, a jūs te, vai zin’ man tikai skatu aizsedzat, nu neredzu, ko gaidu! Kad kārtības sargi vīram pieklājīgi paskaidroja, ka ir jau nakts, un autobusi sāks kursēt tikai no rīta, viņš aizgāja meklēt velorikšu.

 Tad policistiem steigšus bija jādodas palīgā kāda nepatīkama incidenta upurim. Nepazīstami ļaudis vīrietim mēģinājuši atņemt pasi, lai, slēpjoties aiz sveša vārda, tiktu pie ātriem kredītiem. Vīrs pasi nav devis un strīdā sadurts krūtīs, taču dzīvs un nodots mediķu aprūpei. Lietu izmeklē valsts policijas darbinieki.

25.jūlijs. Karsta diena, un videonovērošanas dežurants pamanīja, ka Maija parkā divas meitenes, uz soliņa tērzēdamas, kāri malko alu. Ieraudzījušas, ka tuvojas kārtības sargi, kārtīgi noglabāja aizsāktās pudeles savās rokassomiņās un teciņus vien devās tērzēt citviet. Sievietes tomēr ir saimnieciskākas. Vīrieši pēc audzinošām pārrunām ar kārtības sargiem, apjaušot alkohola postu, aizsāktos dzērienu traukus ar Kobes Braienta cienīgu precizitāti samet atkritumu urnās. Sievietes nē, aizkorķē un ieliek somiņā pie citām saimniecībā noderīgām mantām.  

   Naktī pašvaldības policijas darbinieki centās sadzīt pēdas kādam Audi ar Krievijas numura zīmēm. Tā vadītājs bija benzīntankā uzpildījies par  50 latiem un aizbraucis nesamaksājot. Cēsīs auto nebija atrodams.

 26.jūlijs. Videonovērošanas dežurants pamanīja, ka Maija parkā pie estrādes četras meitenes dzer. Kārtības sargi devās turp un bija patīkami pārsteigti. Meitenes lietoja uzturā atspirdzinošus dzērienus un, draudzīgi čalodamas, atzīmēja draudzenes dzimšanas dienu. Policijas darbinieki apsveica gaviļnieci, daudzbalsīgi nodziedāja viņai Happy birthday…  un devās pildīt savus amata pienākumus uz Pils parku, kur trīs meitenes tērzēja, pa laikam iemalkojot no pudelēm, kas ietītas celofāna maisiņos. Ieraugot klusu pārmetumu kārtības sargu acīs, meitenes traukus ar celofāna dizainu aši noslēpa…. somiņās, protams, un devās interesēties par strāvojumiem un virzieniem mūsdienu rūpnieciskajā dizainā.

  Naktī pašvaldības policijas darbiniekiem bija jādodas uz Mēness ielu, tur kliedza sieviete, raisot skumjas un trīsas apkārtējo namu iedzīvotājiem. Policijas darbiniekiem sieviete paskaidroja, ka kliedz, lai apjaustu savu sievietes arhetipu, jo katrā daiļā dzimuma pārstāvē mīt pirmatnīgā amazone, brīvā vilcene, bet civilizācija brīnumaino resursu, ko sievietēm dāvājusi māte daba, iesaiņojusi un nolikusi tālākajā un tumšākajā bezapziņas plauktā. Un tagad vien kliedzot, gaudojot sieviete var veikt skrupulozo psihoarheologa darbu un atgriezties pie savas patiesās, pirmatnīgās patības. Policijas darbinieki pieklājīgi pateicās sievietei par apvāršņa paplašināšanu, taču ieteica sievietei turpmāk kliegt uz iekšu, lai viņas antropoloģiskie meklējumu neizraisītu mistiskas trīsas apkārtējiem.

27.jūlijs Iecienītajā guļvietā pie „Vidzemnieka”  saulē uz soliņa 29 grādu svelmē veselīgā miegā dus viens no pašvaldības policijas pastāvīgajiem klientiem. Kārtības sargi viņu saudzīgi nolika ēnā un saudzīgi pamodināja. Vīrs, ieraudzījis pazīstamās kārtību sargu sejas, svinīgi apsolīja karstā laikā dzert nedaudz mazāk un doties projām, kolīdz būs izdevies nodibināt draudzīgākas attiecības ar kādu nešpetnu dāmu vārdā gravitācija.

  Vakarā kāda Vaļņu ielas nama kāpņu telpā tika atrasts guļošs, piekauts, iereibis vīrietis. Pastāstīt par savām gaitām pirms atrašanās kāpņu telpā viņš nespēja neko un tika nodots mediķu aprūpē. Pēc pusnakts policistiem bija jādodas aizrādīt jauniešiem, kas stāvlaukumā netālu no viesnīcas „Kolonna” dzēra alu, jaudīgi darbināja automašīnu audiosistēmas, traucējot pilsētas viesiem naktsmieru. Pēc kārtības sargu brīdinājuma jaunieši saprata, ka tūrisms veicina pilsētas attīstību, rada jaunas darba vietas un dod pievienoto vērtību. Izslēdza audiosistēmas un čukstus turpināja spriest par gatavošanos jaunajam mācību gadam.

29.jūlijs. Pašvaldības policistiem atkal bija jākļūst par ģimenes psihologiem un jāsniedz samierinošas konsultācijas kādam pārim. Vīrs, raugi, nelaida sievu mājās. Esot iegādājies i-robot putekļusūcēju un, nu, varot iztikt bez laulenes. Robotiņš visu  izdarot ātri, kvalitatīvi un naudu nemitīgi neprasot. Kārtības sargi taktiski norādīja, mainot sievu pret i-robot vīrs zaudē iespēju katru dienu uzzināt par sevi daudz jaunu, aizraujošu un pamācošu lietu, kas, savukārt, var novest pie garīgās izaugsmes tempa krituma vai pat pilnīgas apstāšanās. Vīrs šo argumentu atzina par pamatotu un ielaida sievu dzīvoklī.

  Vakarā izsaukums uz slimnīcu, jāpalīdz nomierināt kādu pārlieku aktīvu slimnieku. Kad ieradās policisti, sirdzējs jau bija nomierinājies, rātni gulēja, rokas un kājas piesietas pie gultas. Ieraugot kārtības sargus, viņš kautri pasmaidīja un pieklājīgi palūdza uzaicināt uz viņa palātu bargo kundzi.

 

 

    Jūlija sākuma pārkāpumu hronika

 

 

2.jūlijs.  Rīta pusē iedzīvotāja no Lenču ielas ziņoja, ka mājas pagalmā jaunieši lieto alkoholu. Pēc policistu mutiska aizrādījuma jaunieši saprata, ka lietot alkoholu nav labi un devās ravēt  mazdārziņus.

  Vakarpusē videonovērošanas dežurants pamanīja, ka stacijā uz soliņa iesnaudies viens no pašvaldības policijas pastāvīgajiem klientiem. Izbraukušie kārtības sargi viņam pieklājīgi paskaidroja, ka stacijas soliņš nav tā labākā vieta gulēšanai var gan radikulītu pieķert, gan tikt pie administratīvo pārkāpumu protokola. Klients apsolīja mudīgi pazust.

  Ap pusnakti policijas darbiniekiem nācās klusināt kādu ģimenes konfliktu. Tēvs ar dēlu nevarēja sadalīt mantu.

3.jūlijs. Pēcpusdienā pašvaldības policijas darbinieki operatīvi izbrauca uz Pilsonības un migrācijas pārvaldes Cēsu nodaļu, kur  nobildēties un jaunu pasi pasūtīt bija iegriezusies kāda meklēšanā izsludināta persona. Persona aizturēta un nodota Valsts policijas kolēģiem.

  Iepriekšējā dienā uz stacijas soliņa iemigušais klients šoreiz bija izvēlējies soliņu pie „ Vidzemnieka”. Taču sajutis videonovērošanas kameras pētošo skatienu, sakoncentrēja spēkus, piecēlās un devās meklēt piemērotāku guļvietu.

  Vakarpusē izsaukums uz Loka ielu, kur bija pakritusi kāda sieviete. Viņas varonīgi centās novietot ķermeni vertikāli, taču gravitācija aizvien lika cieši turēties pie  zemes. Kārtības sargi nogādāja gravitācijas gūstekni mājās.

 Pēc brīža pašvaldības policisti iesaistījās kāda vīrieša meklēšanā, kurš bija aizmucis no slimnīcas uzņemšanas nodaļas, nozogot tur telefonu. Bēgli aizturēja valsts policijas darbinieki.

4.jūlijs. Ap pusdienas laiku videonovērošanas dežurants pamanīja, ka Rožu laukumā, viens no pašvaldības policijas pastāvīgajiem klientiem, uzmācās kafejnīcas apmeklētājiem. Vīrs neizskatījās kā no glancēta žurnāla vāka nokāpis un, viņu apņemošais savdabīgais aromātiskais kokteilis spētu izraisīt kuņģa spazmas pat nesatricināmajam Robertam De Niro. Tas  nekādi neveicināja kafejnīcas apmeklētāju ēstgribu un klients tika operatīvi izolēts no ēdošās sabiedrības.

  Pēc pusnakts, kāds cits pastāvīgais klients savai guļvietai bija izvēlējies Dzintaru un Valmiera ielu krustojumu. Pamodināts, mājup devās saviem spēkiem.

5.jūlijs. Ģimenes konflikts. Bijusī sieva greizsirdīga uz bijušo vīru, jo pie viņa atnākusi jaunāka dāma. Kārtības sargi mierināja strīdniekus, iesakot bijušajai sievai samierināties.

  Pēcpusdienā bija jāfiksē nepatīkams fakts – Lauciņu kapos izgāzti papīri un plastmasas trauki.

6.jūlijs. Dažiem pilsoņiem, kuri šajā karstajā un sutīgajā dienā bija nolēmuši pievērsties alkohola lietošanai uzturā, šis ekstrēmai pārbaudījums beidzās ar pilnīgu sajēgas un rīcības spējas zudumu. Četri ekstrēmisti ar ātrās palīdzības auto tika nogādāti slimnīcā, vienu kārtības sargi nogādāja mājās.

7.jūlijs. Pēcpusdienā bija jāpalīdz ātrās palīdzības mediķu brigādei savākt un nogādāt slimnīcā kādu pārlieku sareibušu un pilnīgi nekontrolējamu jaunieti.

   Vakarpusē kāda Saules ielas rajona nama iedzīvotāji sūdzējās par troksni kaimiņos, izklausoties pēc pamatīga kautiņa. Policisti noskaidroja, ka nebija ne kautiņš, ne strīds. Vienkārši kaimiņu puisis par godu Latvijas trešajai Olimpiādei sparīgi izpildīja vingrinājumu - pumpēšanās guļus.

  Rīta pusē ap četriem videonovērošanas dežurants pamanīja kādu jaunieti, kas plēsa puķes no ziedu piramīdām Vienības laukumā.  Puisis izrādījās no Drabešu pagasta. Pēc kārtības sargu veiktām audzinošām pārrunām, viņš apsolījās turpmāk būt saudzīgs gan pret floru, gan faunu un devās uz Bulduriem, lai izmācītos par dārznieku.

8.jūlijs. Svētdienas rīts pašvaldības policijas darbiniekiem sākās ar skaļa ģimenes konflikta izšķiršanu un strīdnieku nomierināšanu. Pēcpusdienā bija piekauts un aplaupīts ( atņemts tīkliņš ar pārtiku un telefons) kāds vīrs. Lieta nodota izmeklēšanai valsts policijas darbiniekiem.

10.jūlijs. Pusdienas laikā sieviete, stiprā alkohola reibumā, bija iemigusi kāda Emīla Dārziņa nama kāpņutelpā. Pašvaldības policijas darbinieki viņu saudzīgi pamodināja un nogādāja dzīvesvietā izgulēt diendusu.

  Pēcpusdienā bija jādodas uz Raiskuma krogu, kur kāds pasažieris bija sācis ālēties taksometrā. Vainīgai aizturēts un nodots kolēģiem valsts policijā.

  Vakarā ap vienpadsmitiem zvanīja kāds Gaujas ielas iedzīvotājs. Jaunieši 2.pamatskolas sporta laukumā tik aizrautīgi spēlē bumbu, ka traucējot nakts mieru. Jaunieši skandējot olimpieti Pjēru de Kubertēnu:

                                                     – O, sports tu esi miers,

                                                    Bet labi nav, ja iztraucēts,

                                                     Ir līdzpilsoņu nakts miers,

knaši devās mājās, pat bez policijas darbinieku uzaicinājuma.

  Jau pēc pusnakts Zirņu ielas rajonā kārtības sargiem bija jāpaceļ un jāatrod piemērotākas guļvietas diviem pilsoņiem, kas itin nemaz nedraudzējas ar sportu, bet lieto uzturā dzērienus, kas miesu dara ļenganu ne tvirtu.

 

11. jūlijs. Vakarpusē zvanīja Bērzaines iedzīvotāja. Divi puiši un viena meitene izcēluši kanalizācijas akas restes uz ielas braucamās daļas. Policijas darbinieki izbrauca, bīstamību braucējiem un gājējiem novērsa, bet vaininieki paguva aizmukt.

 

12.jūlijs. Rīta pusē Maija parkā kāds vīrietis uzmācās meitenei, par to satraukti ziņoja meitenes māta. Vainīgais aizturēts un nogādāts valsts policijas iecirknī.

 Saņemtas vairākas iedzīvotāju sūdzības par dūmu smaku un ugunskuriem dažādos pilsētas rajonos, taču izbraucot uz norādītajām vietām, kārtības sargi nemanīja ne dūmus ne uguni.

 

13.jūlijs Pēcpusdienā zvanīja kāda sieviete un lūdza pašvaldības policijas darbiniekus palīdzēt izdabūt ārā no dzīvokļa kādu nevēlamu personu, citu sievieti. Atbraucot kārtības sargi noskaidroja, ka dzīvoklī divas stipri iereibušas māsas. Jautājumos par cieņu, cilvēka sūtību, dzīves jēgu, viņas jau bija panākušas konsensus un diskusiju spēja turpināt bez policijas darbinieku klātbūtnes.

 

14.jūlijs. Paskaļa sestdiena. Vispirms rīta pusē bija jāapklusina divi jaunieši, kas skaļi lamājās stacijas laukumā. Vakarpusē kāds Leona Paegles nama iedzīvotājs bija iekārtojies uz sava balkona iedzert un šo nodarbi pavadīja ar skaļiem samērā neartikulētiem izsaucieniem, kas pauda nedraudzīgu attieksmi pret apkārtējo pasauli.

Bet jau uz rīta pusi kārtības sargiem bija jādodas uz kādu dzīvokli Vaives ielā, kur plašumā vērsās skaļš ģimenes konflikts. Policisti iejūtīgi iesaistījās pārrunās un to noslēgumā sieva un vīrs dusmas mija pret maigumu, izjusti  apkampās un solījās dzīvot draudzīgi.

 

16.jūlijs. Pēcpusdienā videonovērošanas dežurants pamanīja, ka Maija parkā uz soliņa pie bērnu rotaļlaukuma vairāki vīrieši dzer alu. Kārtības sargi ātri devās uz parku un  veica audzinoša rakstura pārrunas. Vīrieši saprata, ka alus nav nekāda rotaļlieta, sameta aizsāktās skārdenes atkritumu urnā un rotaļīgi devās prom.

  Vakarpusē kādā Rīgas ielas dzīvoklī ārdījās piedzēries dēls, māte bija nobijusies, ka var notikt, kas slikts. Kārtības sargiem izdevās vīrieti nomierināt un viņš apsolījās vairs neskandalēt, iztīrīt zobus un iet gulēt.

  Sportiskie Gaujas ielas jaunieši atkal spēlēja bumbu pēc pulksten vienpadsmitiem un traucēja naktsmieru līdzpilsoņiem. Pēc policistu aizrādījuma jaunieši apsolījās pievērsties kādām klusākam sporta veidam, piemēram, pastmarku krāšanai.

 Pēc pusnakts policistiem bija jādodas uz degvielas uzpildes staciju Raiņa ielā, lai palīdzētu apsargam izraidīt nepiederošu personu no tirdzniecības zāles.

 

17. jūlijs. Vakarpusē pašvaldības policijas darbiniekiem bija jādodas uz Emīla Dārziņa ielu, kur kādā dzīvoklī norisinājās ģimenes skandāls. Pāris dalīja mantu un nespēja vienoties, kam kas pienākas. Pēc kārtības sargu veiktām pārrunām abi saprata, ka ne jau mantas, bet attiecības ir lielākā dzīves vērtība un strīds norima.

 

18.jūlijs. Pusdienas laikā videonovērošanas dežurants pamanīja, ka viens no pašvaldības policijas  pastāvīgajiem klientiem, būdams manāmi iereibis, Vienības laukumā mēģina spārdīt garām braucošas mašīnas. Policijas darbiniekiem viņš aizrautīgi paskaidroja, ka esot kļuvis par Greenpeace aktīvistu un šī ir viņa individuāla kampaņa, vērsta pret vides piesārņojumu ar automašīnu dūmgāzēm. Jo lūk tad, kad  viņam gadās ( un gadās tas samērā bieži) pakrist kādā ielas vai ceļa malā, tad ir bezgala nepatīkami elpot automašīnu izmešus, kas satur svinu un citas veselībai kaitīgas vielas. Policisti akcijas rīkotāju nogādāja dzīves vietā.

 Vakarpusē izsaukums uz kautiņu Lielā Katrīnas ielā. Cietušajam pārsists deguns, bet pats tādā reibumā, ka neatceras, kas sitis un kad sitis, vai vienkārši pats reizes desmit uz deguna kritis.

 

  19.jūlijs. Pēcpusdienā satraucošs ziņojums – Raiņa ielā staigā „virinātājs”, jeb, vienkāršāk izsakoties, ekshibiscionists. Izbraukušie policijas darbinieki rūpīgi pārmeklēja norādīto vietu, bet ne mētelīti, ne virinātāju neatrada.

 Vakarā kāds BMW vadītājs grieza apļus stāvlaukumā pie veikala „ Mego”. Ātri pazīmējās un muka prom, taču tika aizturēts un uzaicināts griezt valsi ar ceļu policijas darbiniekiem.

 

20.jūlijs. Pēcpusdienā iedzēruši vīrieši pie Dzimtsarakstu nodaļas traucēja laulību ceremonijas norisei. Pēc kārtības sargu brīdinājuma viņi saprata, ka Latvijas demogrāfiskā situācija ir tik trausla, ka kāzu ceremonijas ir jāuztver ar pietāti un saudzību. Viņi nekavējoši pārtrauca savas traucējošās darbības un klusiņām devās mājās.

  Vakarā tika aizturēt cita BMW vadītājs, kas agresīvā stilā vizinājās pa Viestura ielas rajona ielām.

 

21.jūlijs. Priekšpusdienā kāda kundze no Viestura ielas aicināja  palīdzēt visai delikātā jautājumā. Redz, kaimiņi viņu nobūruši sāpot kājas un dūša slikta.  Pašvaldības policijas darbinieki, protams, ir universāli ļaudis, kas prot rast risinājumu arī neparastās situācijās, taču šoreiz nekā, amata vienība – burvis, lāsta noņēmējs, nav ieviesta. Par to, vai tāda būs, tagad lems domes deputāti.

  Pēc pusnakts bija jāpalīdz kādam jauneklim. Viņš romantisku motīvu vadīts bija devies uz bāru, lai lūgtu uz deju kādu jauku meiteni. Taču nekādi nav spējis daiļavai tuvoties, dūša vai zin’ papēžos un kājas neklausa. Vilinājis dūšu no papēžiem ārā ar vienu mēriņu, otru, trešo, izgājis uzpīpēt, lai reiz kļūtu par riktīgi pārliecinātu vīrieti. Un tieši brīdī, kad apņēmības pilns grasījās atgriezties bārā un lūgt sapņu meiteni uz deju…  paklupa, nokrita un noripoja pa betona kāpnēm. Deju vietā bija jāpievēršas medicīniskām procedūrām.

 

 22.jūlijs. Pusdienas laikā videonovērošanas dežurants pamanīja, ka pie   „Vidzemnieka” divi vīrieši dzer alu un, ar grūtībām, bet vēl turas kājās. Viens jau nokritis un guļ. Ierodoties policijai, tie kas vēl dzēra, devās prom bez uzaicinājuma, bet pakritušais, kas ir aizrautīgs „ Vidzemnieka” apkārtnes zālāju fans, pamodināts solījās doties prom kolīdz atsāks darboties nez kur samaitātais vestibulārais aparāts.

  Kāds cits vīrietis bija apgūlies uz ietves Raunas ielā. Kārtības sargi viņu pamodināja un laipni paskaidroja, ka ietves domātas iešanai, bet gulēšanai paredzētas gultas. Šīs atziņas nostiprināšanai vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un viņš nogādāts mājās Priekuļu pagastā.

  Vēlā vakarā iecienītajā guļvietā  pie „ Vidzemnieka” policistiem bija jāpaceļ vēl viens pakritušais. Vīrs izrādījās no Liepājas un tak, speciāli braucis uz Cēsīm, jo pat līdz Latvijas viņai malai nonākuši nostāsti par īpašo enerģētisko punktu pie                 „ Vidzemnieka”, kur reibumā pakritušiem pats kosmoss personīgi palīdz atgūt nevienlīdzīgajā cīņā ar zaļo pūķi zaudētos spēkus. Uz mājām Liepājā vīrs nebija jāved, jo neilgajā snaudas brīdī bija paguvis sasmelties kosmisko enerģiju tik ļoti, ka teciņus vien devās rietumu virzienā, līdzi nesot administratīvo pārkāpumu protokolu.

 

 

Pašvaldības policijas informāciju apkopoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv