Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 28.februāris   Vārda dienu svin: Skaidrīte, Skaidra, Justs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 1.septembris  


AS „Cēsu alus” pirmais pusgads ar plus zīmi

„Pirmā pusgada rezultāti Cēsu alus alusdarītavā vērtējami kā ļoti labi, īpaši ņemot vērā pastāvošo ekonomisko situāciju valstī un patērētāju pirktspējas krasu samazināšanos”, informē AS „Cēsu alus” pārdošanas un mārketinga direktors Gustavs Zatlers.

 

            Kopējie AS „Cēsu alus” alus realizācijas apjomi no 30 miljoniem litru pieauguši līdz 31 miljonam litru, kas ir par 3% vairāk nekā pērn. Pateicoties vairākiem kompleksiem uzņēmuma efektivitātes un optimizācijas procesiem, tajā skaitā arī loģistikas un ražošanas izmaksu samazinājumam, uzlabojušies kopējie kompānijas finanšu rādītāji. Uzņēmuma apgrozījums latos, neskaitot akcīzes nodokli, pret pagājušo gadu ir pieaudzis par 3 %

 

            Galvenais Cēsu alus panākumu un veiksmīgas attīstības faktors ir pārdomātas investīcijas. Pērn veiktās investīcijas skārdeņu līnijā ir samazinājušas ražošanas izmaksas un papildus ražošanas kapacitāte ļauj produkciju eksportēt uz tuvākajām Baltijas valstīm – Igauniju un Lietuvu. Galvenie zīmoli eksporta portfelī ir Cēsu Premium alus, speciāli Lietuvas tirgum radīts zīmols Horn, Fizz sidri un alkoholiskie kokteiļi. Pērn uz Baltijas valstīm eksportēti 1,7 miljoni litri dzērienu, šogad pirmajā pusgadā – 3,2 miljoni litru, kas ir par 88% procentiem vairāk nekā pērn.

 

            „Pagājušā gadā veiktās vērienīgās investīcijas 10 miljonu eiro vērtībā, kas tika ieguldītas ražošanas efektivizācijā, ir sniegušas kompānijai iespēju paplašināt ražošanas kapacitāti un veicināt pārdošanas apjomu pieaugumu, kā rezultātā nebijām spiesti atlaist darbiniekus vai samazināt darbinieku algas,” stāsta Gustavs Zatlers.

 

            Galvenie investīciju objekti šajā gadā ir tehnoloģisko iekārtu modernizēšana un paplašināšana, kas uzņēmumam nodrošina nepieciešamo alus ražošanas kapacitāti sezonā un sidra ražošanas uzsākšanu Latvijā. Kopš šī gada marta Cēsu alus pārstāvētā sidra zīmola Fizz ražošana notiek Cēsīs. Zīmols Fizz ir arī kļuvis par savas kategorijas tirgus līderi.

            Šī gada pavasarī pabeigts ilgtermiņa investīciju objekts, ar pilnu jaudu „iedarbinot” ūdens attīrīšanas iekārtas Cēsu alus ražotnes teritorijā Cēsīs. Attīrīšanas iekārtu paplašināšanā pēdējos divos gados kopā ir ieguldīti 2 miljoni latu un būtiskākais, ka ieguvēji no šī projekta ir gan Cēsu pilsēta, gan uzņēmums.

 

 

            2009. gada pirmajā pusgadā AS „Cēsu alus” tirgus daļa ir 29% no kopējā Latvijas alus tirgus (pēc The Nielsen Company datiem), kas ir par 3% vairāk nekā pērn. Cēsu alus uzlabojis savas pozīcijas arī citās dzērienu kategorijās sidru segmentā ieņemot 42% tirgu (+1% nekā pērn), alkoholisko dzērienu kategorijā 39% (+3% nekā pērn), enerģijas dzērienu tirgū 34% (+ 8% nekā pērn).

 

            „AS „Cēsu alus” 2009. gada plānos ietilpst jaunu dzērienu attīstība gan alus kategorijā, gan alkoholisko kokteiļu un sidru segmentos. Tiks turpināts darbs arī pie ražošanas un citu procesu pilnveides un efektivitātes uzlabošanas programmām. Kopējā alus tirgus attīstību vērtējam piesardzīgi, jo tā vistiešākajā mērā ir saistīta ar augošu pirktspējas samazināšanos,” stāsta pārdošanas un mārketinga direktors Gustavs Zatlers.

 

 

 

Informācijai:

Akciju sabiedrība Cēsu alus ir otra lielākā alus darītava Latvijā un visvecākā alus darītava Ziemeļeiropas reģionā. 98% balsstiesīgo akciju pieder somu koncernam OLVI Oуj. Kopš 2001. gada uzņēmuma attīstībā investēti 25 miljoni latu, no tiem 7 miljoni 2008. gadā – ražošanas kompleksa paplašināšanā un skārdeņu pildīšanas līnijas uzstādīšanā. AS Cēsu alus produktu portfelī ir plaši pārstāvētas astoņas dzērienu kategorijas: alus, alkoholiskie kokteiļi, sidri, enerģijas dzērieni, near water (bagātināts ūdens), sulas, sulu dzērieni, bezalkoholiskie dzērieni.

 

 

Papildus informācija:

Agita Baltbārde

AS „Cēsu alus” Sabiedrisko attiecību vadītāja

agita@cesualus.lv

Tālr. 67511390; 29133073Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv