Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 1.oktobris  


Cēsnieki saņem LU Fonda stipendijau „Ceļamaize 2009”

Foto: LU Fonda „Ceļamaizes” stipendiātu Robertu Osīti sveic LU rektors Mārcis Auziņš. (autors Toms Grīnbergs)

 

Latvijas Universitātei (LU) veltītajā 90.gadadienas svinīgajā Senāta sēdē LU Fonds sveica sociālās stipendijas „Ceļamaize 2009” ieguvējus – izcilākos un sabiedriski aktīvākos LU 1.kursa 90 studentus, nākamos līderus.

 

Stipendiātus sveica LU rektors Mārcis Auziņš un LU Fonda valdes priekšsēdētājs Ivars Lācis, pasniedzot goda rakstus un svētku piemiņas veltes.

 

LU Fonda direktore Laila Kundziņa uzsver: „Kampaņa „Ceļamaize 2009” ir izdevusies, pateicoties LU mecenātu, partneru, draugu un LU saimes solidaritātei. Šos cilvēkus vieno viena patiesa pārliecība: Gods atbalstīt Latvijas Universitāti!”

 

90 „Ceļamaizes” stipendiāti ir tie īpašie, kas stipendiju ieguvuši LU  90.jubilejas gadā. Kampaņa tika atklāta šā gada februārī, kad 12.klases jaunieši  pieteicās stipendijai, iesniedzot dokumentus, kas apliecina viņu labās  sekmes, sabiedrisko aktivitāti un nepietiekamo finansiālo stāvokli studijām. Pēc divām kārtām un intervijām klātienē, tika noskaidroti tie 90 jaunieši, kas ir cienīgi saņemt stipendiju.

 

Stipendijas apjoms ir Ls 1800 gadā, ar tās palīdzību studentiem ir iespēja segt mācību maksu vai izlietot ikdienas tēriņiem, saņemot stipendiju katru mēnesi 10 akadēmisko mēnešu garumā.

 

Stipendiāti pārstāv visus Latvijas rajonus. Par godu LU 90.gadadienai izsludinātās stipendijas „Ceļamaize 2009” 90 ieguvēji:

Anita Abarenkova, Dina Afanasjeva, Anna Akmene, Nika Aleksejeva, Ilva Avotiņa, Eduards Baķis, Ieva Balode, Baiba Berķe, Daila Brizga, Romāns Čaplinskis, Santa Dakule, Guna Dancīte, Elīna Dindendorfa, Ieva Doze, Agnese Dravniece, Alīna Dukāte, Guna Eņģele, Elīna Fjodorova, Kristīne Gailīte, Edgars Grinbergs, Ieva Gulbe, Sarmīte Gžibovska, Iluta Gīle, Zane Ieviņa, Karlīna Irbīte, Maruta Jankēvica, Baiba Jonāne, Laura Jurka, Dita Kalniņa, Kristaps Kaņeps, Agnese Kapace, Ēriks Kažus, Iluta Klovāne, Zane Koha, Līga Kozlova, Kitija Krogzeme, Baiba Krūmiņa, Kristaps Kuciņš, Arina Kudrjavceva, Lauma Kupča, Māra Ķirse, Madara Ķirša, Zane Laure, Mārtiņš Līdacis, Reinis Liepa, Laila Linuža, Vēsma Lūsīte, Kristīne Markus, Laura Martinova, Artūrs Māss, Vitālijs Mikeļevičs, Anda Miščenko, Inta Mišina, Roberts Osītis, Inga Ozoliņa, Krista Ozoliņa, Artis Ozoliņš, Jānis Ozols, Viktorija Paraščiņaka, Ginta Pavlova, Zane Pērkone, Laila Pliena, Kristīne Plūmīte, Aleksandrs Potaičuks, Dace Puncule, Kristīna Putinceva, Dace Raudive, Toms Rēķis, Santa Roķe,  Liene Romane, Kaspars Salenieks, Zane Samsone, Linda Sirmā, Kristīne Skuča, Igors Sorokins, Baiba Stafecka, Laima Šablinska, Zane Šinauska, Stella Tarvida, Zane Treinovska, Kristīne Trūpa, Dace Utināne, Matīss Veigurs, Ainārs Verbickis, Elīna Vilde, Raivis Vītols, Marika Voronova, Guna Začeste, Elīna Elisa Zālīte, Madara Zute.

 

No Cēsu novada, Priekuļu novada un Vecpiebalgas novada kopā stipendiju „Ceļamaize 2009” Latvijas Universitātes 90.gadadienā ir ieguvuši seši jaunieši – Eduards Baķis (Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents), Guna Dancīte (Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente), Kristīne Gailīte (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente), Roberts Osītis (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents), Zane Ieviņa (Priekuļu Valsts ģimnāzijas absolvente), Ilva Avotiņa (Vecpiebalgas vidusskolas absolvente).

 

Eduards Baķis izvēlējies turpināt studijas Latvijas Universitātes Ķīmijas Fakultātē, Guna Dancīte – Vēstures un Filozofijas fakultātē, Kristīne Gailīte – Pedagoģijas un Psiholoģijas fakultātē, Roberts Osītis - Vēstures un Filozofijas fakultātē, Zane Ieviņa – Sociālo Zinātņu fakultātē, Ilva Avotiņa – Fizikas un matemātikas fakultātē.

 

Eduardu Baķi un Gunu Dancīti bija ieradušās klātienē sveikt viņu skolotājas no Cēsu Valsts ģimnāzijas - Sarmīte Dreijalte un Mirdza Lībiete. No Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas stipendiātus sveica skolotāja Rita Blata.

 

Eduards Baķis

Eduards Baķis pirmoreiz par stipendiju „Ceļamaize” uzzināja no laikraksta, taču vēlāk informācija izskanējusi teju visur – no televīzijas līdz pat skolas ziņojumu dēlim. LU Fonda piešķirtā stipendija ir iespēja jaunietim studēt: „Tas noteikti ir arī uzticības apliecinājums, jauns izaicinājums attaisnot uz mani liktas cerības un stimuls vispusīgi piepildīt studenta dzīvi.”

„Ļoti interesanti bija redzēt dabā universitātes galveno darbinieku sistēmu - rektoru, senatorus, prorektorus, dekānus. Neapšaubāmi uztraukums bija liels, taču beigu beigās viss izdevās ļoti raiti un vienkārši. Patīkami arī, ka bija iespēja uzaicināt savu skolotāju, kam šis bija patiess cieņas apliecinājums un gandarījuma pilns mirklis,” pārdomās par svinīgo Senāta sēde dalās Eduards.

 

Guna Dancīte

Guna Dancīte par LU Fonda stipendiju „Ceļamaize” uzzināja gan no informācijas medijos, gan skolā, vecāku mudināta, jauniete pieteicās LU Fonda stipendijai.

 

„Ar „Ceļamaizes” stipendiju varu pilnvērtīgi nodoties mācībām. Mācību materiāli, dažādi sadzīves priekšmeti un sabiedriskais transports - manuprāt, trīs svarīgākās un nepieciešamākās lietas studentam. Ja nebūtu stipendijas, tad visticamāk ciestu gan mans mācību process, gan es pārdomātu to, vai vispār studēt. Mūsdienās nevienam nav viegli, tāpēc šāds atbalsts ir neizmērojams ikvienam,” stāsta stipendiāte.

 

„Es jutos ļoti pagodināta, atrodoties šajā LU svinīgajā Senāta sēdē, jo pirms tam nekas tāds ar mani nebija noticis. Pasākuma svinīgumu un nozīmi pastiprināja gan ievērojamu Latvijas amatpersonu klātbūtne, gan tas, kas tika apbalvoti cilvēki, kuru darbība ir palīdzējusi virzīt gan LU, gan Latvijas, ka arī pat pasaules notikumus,” izjūtās dalās Guna.

 

Kristīne Gailīte

„Stipendija „Ceļamaizes” man dos iespēju piepildīt savu sapni – kļūt par angļu valodas skolotāju un tulku, studējot Latvijas prestižākajā augstskolā. Stipendija palīdzēs segt studiju maksu, kas mūsu ģimenei ir pietiekoši liela summa,” stāsta Kristīne.

Pieteikties stipendijai jaunieti mudināja klases audzinātāja Rita Blata un iedrošināja vecāki. Taču pārliecību, ka pozitīvs rezultāts ir iespējams, viesa tikšanās ar Kristīni Vībani no Sociālo zinātņu fakultātes, kura bija ieguvusi LU Fonda SEB Bankas stipendiju.

Roberts Osītis

„Stipendija „Ceļamaize” man nozīmē, ka vismaz gadu varēšu veltīt visu savu uzmanību filozofijas studijām. Laikā, kad daļai sabiedrības ir jāaizmirst savi sapņi, man ir dota nenovērtējama iespēja savējos piepildīt. Bez šīs stipendijas tas nebūtu iespējams,” saka Roberts Osītis. Tāpat lielu paldies viņš saka savai skolotājai Maijai Sīlei, kas atbalstījusi un mudinājusi pieteikties.

 

Zane Ieviņa

„Par stipendiju uzzināju laikrakstā „Druva”. Zināju, ka uz stipendiju būs pieteikušies daudz studentu, taču klusībā cerēju, ka man izdosies,” stāsta Zane.

 

„Vēlos pateikt lielu paldies par man piešķirto stipendiju. Tas tiešām bija liels gods atrasties svinīgajā Senāta sēdē un izjust godu, kas mums tika piešķirts, saņemot šo stipendiju. Saņemot stipendiju, smaids no sejas nespēja izdzist. Kā arī bija liels prieks par to, ka visi stipendiāti viens pret otru ir tik draudzīgi, komunikabli un ļoti atvērti cilvēki. Tika iepazīti jauni cilvēki, kas varētu pārtapt par labiem draugiem nākotnē. Ir jauki, ka kopā ir savāktas tik lieliskas personības,” atceras Zane.


Ilva Avotiņa

„Pieteikties stipendijai „Ceļamaize” mani pamudināja vēlme mācīties LU par vidusskolas matemātikas skolotāju, jo bez šīs stipendijas es nevarētu pilnīgi veltīt sevi mācībām. Kad es par savu nodomu izstāstīju vecākiem, viņi bija pilnīgi pārliecināti, ka es atbilstu visiem nosacījumiem, lai saņemtu šo stipendiju. Tas manu vēlmi pieteikties pastiprināja, jo vēlējos attaisnot uz sevi liktās cerības,” saka Ilva Avotiņa, kura ir viena no 90 stipendijas „Ceļamaize” ieguvējām LU 90. Jubilejas gadā.

 

 

Informācija par LU Fondu:

Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un ar izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.

 

 

Papildu informācija:

Laine Vose

LU Fonda komunikāciju speciāliste

Tālr. 672 44 120

E-pasts: laine.vose@fonds.lv

www.fonds.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv