Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 1.oktobris  


„Oktobris – krūts veselības mēnesis” Atbalsti cīņu pret krūts vēzi arī Tu.


     Oktobris visā pasaulē zināms kā krūts veselības mēnesis, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta krūts vēža profilaksei, diagnostikai un ārstēšanai. Latvijā kopumā saslimstība ar krūts vēzi ir līdzīga kā citās Eiropas valstīs. Taču Latvijā daudzos gadījumos šo slimību atklāj vēlīnās stadijās, kad ārstēšana vairs nav efektīva.

     Veselīgs dzīvesveids būtiski samazina iespējas saslimt ar krūts vēzi. Pasaules vēža pētniecības fonds ir secinājis – „zinātnieki ir konstatējuši, ka ievērojot veselīgu dzīvesveidu, krūts vēža saslimšanas biežums samazinās par 40%. Uzturot normālu ķermeņa svaru, rūpējoties par veselīgu uzturu un vismaz 30 minūtes dienā regulāri veicot fiziskas nodarbības, ikviens var sevi pasargāt”, piebilstot, ka tāpat no krūts vēža iespējams izvairīties, pēc iespējas ilgāk barojot bērnu ar krūti.

Lai Latvijas sievietēm padarītu pieejamāku informāciju par krūts vēža profilaksi un ārstēšanu, Stradiņa slimnīcas Krūts slimību centra speciālisti izveidojuši mājas lapu – www.krutsvezis.lv.

Lieliska metode, lai savlaicīgi atklātu veidojumu krūtī ir ikmēneša krūšu pašizmeklēšana. Tā ir visām sievietēm pieejama metode, kas palīdz laikus atklāt brīdi, kad būtu nepieciešams doties pie ārsta. Gribu aicināt sievietes, kuras saņēmušas Veselības norēķinu centra uzaicinājuma vēstules, atsaukties valsts apmaksātajai mammogrāfijas skrīninga programmai, jo izmaiņas krūtī ne vienmēr ir sataustāmas, toties izmeklējumos redzamas, savlaicīgi diagnosticējamas un ārstējamas.

 

Lielisku reproduktīvo veselību vēlot,
Zane Brente – Brantiņa
Cēsu novada pašvaldības
sabiedrības veselības speciāliste
T.64127742

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv