Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 1.novembris  


Fonoklubs – jauniešu iecienīts alternatīvās kultūras centrs

Kopš šī gada septembra Cēsu Kultūras centra telpās darbojas alternatīvās kultūras centrs Fonoklubs. Jau pirmajā darbības mēnesī klubs guvis lielu popularitāti jauniešu vidū.

 

Fonokluba galvenā ideja ir nodrošināt pastāvīgu vietu jauniešu radošajām izpausmēm. Paredzēts, ka šeit arī turpmāk notiks dažādi koncerti, izstādes filmu vakari un citi pasākumi. Jaunieši paši aktīvi līdzdarbojas pasākumu tapšanā un organizēšanā, tādējādi veidojot Cēsīs mūsdienīgu, eksperimentālu mākslas formu attīstības centru, kas padara pievilcīgāku dzīves vidi Cēsu pilsētas jauniešiem.

 

Fonoklubā jau notikuši vairāki koncerti, kurus atzinīgi novērtējuši apmeklētāji. Tajos līdzās jaunām grupām, uzstājušās jau Latvijas publikas novērtētas muzikālās apvienības, kā, piemēram, F[ei]k, Soundarcade, Enhet, Trenkill Method, uc., kas guvušas atzinību arī dažādos topos un konkursos (radio SWH Pagrabs, Nokia Open Stage u.c.) Parasti, grupas tiek izvēlētas atbisltoši mūzikas žanram, piemēram, ska vai metalcore vakaros aicināti attiecīgā žanra mūziķi no pašu zemes un ārvalstīm.

„Forši, ka beidzot Cēsīs ir vieta, kur varu baudīt sev tīkamu mūziku, kaut arī man vēl nav 18. Turklāt, Fonoklubs pārsteidz ar ļoti saturīgu programmu. Ceru, ka tā arī būs turpmāk,“ stāsta kluba apmeklētāja Liene. Klubā kategoriski aizliegta apreibinošo vielu lietošana, tāpēc koncerti parasti notiek mierīgi un bez starpgadījumiem, pretēji sabiedrībā pastāvošajam priekšstatam. Turklāt pasākumu organizatori ir gatavi sadarboties ar pašvaldības iestādēm, lai novērstu jebkādus incidentus kluba apkārtnē.

 

„Cēsīs ir senas un spēcīgas alternatīvās kultūras tradīcijas, tāpēc iecere par šādu vietu pastāvējusi jau labu laiku atpakaļ. Par to, ka Fonokluba izveidošana bija nepieciešamība, liecina lielais apmeklētāju skaits pasākumos. Tas dod papildus motivāciju domāt par arvien jauniem dažādu formu projektiem, kā arī rosina iesaistīt jaunus aktīvistus kluba dzīves organizēšanā,“ skaidro Fonokluba programmas koordinators no Biedrības „Output“ Marts Sildniks.

 

Kontaktinformācija:

Marts Sildniks /Fonoklubs/

2 9137299Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv