Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 23.septembris   Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 1.novembris  


5. novembrī Izstāžu namā Britu režisora Maika Lī iedvesmojošā filma "Laimīgajiem veicas"

Britu režisora Maika Lī iedvesmojošā filma "Laimīgajiem veicas"/ HAPPY-GO-LUCKY (Lielbritānija, 2008., 118 min.) Cēsu Izstāžu namā

Piektdien, 5. novembrī plkst. 20.00, Cēsu Izstāžu namā kino vakarā kinokritiķes Dairas Āboliņas stāstījumā aicinām iepazīties ar „savrupo ironisko optimistu" jeb britu režisoru Maiku Lī (Mike Leigh). Pēc lekcijas iedvesmojoša filma, lai kliedētu rudenīgo melanholiju- Laimīgajiem veicas / Happy-Go-Lucky (2008) - cilvēcības un dzīves azarta eksplozija uz ekrāna!

/Savrupais brits Maiks Lī (Mike Leigh) ar katru gadu kļūst arvien ironiskāks optimists. Pats viņš sevi pieskaita cilvēces minoritātei, jo atļaujas taisīt filmas, kuru mērķis nav patikt visiem. Tomēr Maika Lī dzīves realitātē mērcētās, bet vispārinājumā sakņotās, vitālās filmas aizkustina līdz sirds dziļumiem. Viņš mīl gudrus un jūtīgus aktierus ar labu humora izjūtu, un tieši tādi paši kinoskatītāji mīl viņa filmas. „Laimīgajiem veicas" ir cilvēcības un dzīves azarta eksplozija uz ekrāna./ Daira Āboliņa

Scenārists, lugu rakstnieks, teātra un kino režisors Maiks Lī ir viena no mūsdienu britu kino redzamākajām figūrām. Sociālo drāmu meistars Lī filmu Laimīgajiem veicas veidojis gaišākās toņkārtās. Bezrūpīgā sākumskolas skolotāja Popija grib, lai visiem veicas un ikviens ir laimīgs. Vai pozitīvisma caurstrāvoto Popiju var izsist no līdzsvara pilnīgi pretēja personība braukšanas instruktora izskatā? Un vai īsta mīlestība eksistē aizņemtajā un anonīmajā Londonā?

Filma "Laimīgajiem veicas" Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā tika nominēta galvenajai balvai "Zelta lācim" kā labākā filma un galvenās lomas izpildītāja Sallija Hokinsa šajā festivālā saņēma balvu kā labākā aktrise.

Filmu piedāvā Cēsu Mākslas festivāls, plānots, ka katra mēneša pirmajā nedēļa, skatītājiem tiks piedāvāts kāds kino ar izglītojošu ievadlekciju.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Cēsu Tūrisma informācijas centrā, biļetes cena:Ls 1,50 - ; 1, - (bērniem,studentiem,pensionāriem)

Biļetes pasākuma dienā pirms pasākuma: Ls 2, - ; Ls 1, -(bērniem, studentiem,pensionāriem)  

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv