Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 19.janvāris   Vārda dienu svin: Andulis, Alnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 1.decembris  


Vidzemē pašvaldību darbinieki un pedagogi vēl var pieteikties datorkursiem ECDL sertifikāta saņemšanai

2005.gada 1.decembrī

 

Vidzemē pašvaldību darbinieki un pedagogi vēl var pieteikties datorkursiem ECDL sertifikāta saņemšanai

 

Vidzemes attīstības aģentūras (VAA) īstenotā projekta „E-Vidzeme” gaitā Vidzemes pašvaldību darbinieki un pedagogi vēl var pieteikties datorkursiem Eiropas datorprasmju sertifikāta (ECDL) saņemšanai.

 

Vēl līdz 20.decembrim VAA gaida pieteikuma anketas, jo grupās rajonos vēl ir brīvas vietas. Līdz šim visvairāk dalībnieku pieteicies Valmieras un Madonas rajonos, savukārt vismazāk – Cēsu rajonā. Pieteikties iespējams, aizpildot rajonu padomēs pie projekta „E-Vidzeme” koordinatoriem un Izglītības pārvaldēs pieejamās anketas.

 

Jau ziņots, ka 2006.gada pavasarī Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītajā projektā „E-Vidzeme” moderno tehnoloģiju lietošanā plānots apmācīt gandrīz 400 Vidzemes pedagogu un pašvaldību darbinieku. Savukārt 2007.gadā pedagogiem būs iespēja apgūt īpaši viņiem izveidotu apmācību programmu par moderno tehnoloģiju pielietošanu mācību procesa uzlabošanai. Vēl šogad sāksies interneta pieslēgumu izveide vairāk nekā 200 Vidzemes skolās un publiskajās bibliotēkās.

 

2005.gada sākumā VAA parakstīja līgumu par projekta „E-Vidzeme” īstenošanu Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes un Alūksnes rajonā. Projekta mērķis – nodrošināt līdzvērtīgu un kvalitatīvu iedzīvotāju un skolēnu piekļuvi interneta resursiem. Projekta kopējais finansējums ir 830 698 lati, ko veido Eiropas Reģionālās attīstības fonda, valsts un pašvaldību finansējums.

 

Jau ziņots, ka līdz 2007.gada 31.augustam pašvaldībām nebūs jārūpējas par projekta gaitā izveidoto pieslēgumu abonēšanas maksu, jo to segs no projekta līdzekļiem.

 

Par projekta līdzekļiem izglītojas arī informāciju tehnoloģiju speciālisti rajonos, kuri veiks interneta pieslēgumu tīkla apkalpošanu un vajadzības gadījumā konsultēs par interneta izmantošanas iespējām.

 

Šis ir vienīgais tik liela mēroga Eiropas Savienības struktūrfondu finansēts projekts informāciju tehnoloģiju jomā, kas tiek īstenots vienā reģionā – Vidzemē.

 

“E-Vidzeme” turpinās citos Vidzemes attīstības aģentūras jau īstenotajos projektos sākto informācijas sabiedrības veidošanu, lai modernās tehnoloģijas un pieslēgums internetam nebūtu tikai rajonu centru un lielāko pašvaldību privilēģija, bet arī attālākajās reģiona teritorijās būtu pieejamas gan resursi, gan zināšanas tā izmantošanai.

 

Informāciju sagatavoja:

Agnese Karaseva

Vidzemes attīstības aģentūras mediju speciāliste

Mob.t. 9538468Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv