Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 1.decembris  


Starptautiskajā AIDS dienā Cēsīs atklās HIV un atkarību profilakses kabinetu

Apvienoto Nāciju Narkotiku un Noziedzības birojs UNODC sadarbībā ar Cēsu pašvaldības aģentūru „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” īsteno projektu „Laipni lūdzu”, kura ietvaros izveidots HIV un atkarību profilakses kabinets Cēsīs.

 

Projekta vadītāja Iveta Sietiņsone atzīst, ka Cēsīs ir aktuāla sintētisko narkotiku lietošana jauniešu vidū. Arvien vairāk jauniešu nonāk riska grupā, kuru vairāk nekā citus apdraud saslimšana gan ar HIV/AIDS, gan ar citām infekciju slimībām. Tāpēc ir svarīgi uzsākt darbu pie HIV/AIDS profilakses programmas izstrādes Cēsīs.

 

1.decembrī, starptautiskajā AIDS dienā, pēc remonta svinīgi atvērs atkarību profilakses un konsultāciju kabinetu, kurā tiks piedāvātas gan individuālās konsultācijas interesentiem, gan atbalsta grupas tuviniekiem. Kā atzīst eksperti, cilvēks var nodzīvot pat 6-10 gadus, jūtoties vesels un nezinot, ka ir inficēts, tāpēc kabinetā tiks piedāvāta ekskluzīva iespēja – veikt bezmaksas HIV/AIDS eksprestestus.

 

HIV un atkarību profilakses kabineta atvēršanā ir aicināti piedalīties gan Sabiedrības Veselības aģentūras pārstāvji, gan profesionāļi, kuri ikdienā strādā ar bērniem un jauniešiem Cēsu pilsētā.

 

Šodien Latvijā saslimšana ar HIV/AIDS, apreibinošo vielu lietošana, seksuāli transmisīvās slimības, negribētas grūtniecības, aborti un citas sarežģītas dzīves situācijas ir būtiskas problēmas jauniešu vidū. Projekta īstenotāju mērķis ir profilakses programmas ieviešana jauniešiem Cēsu pilsētā, lai novērstu paaugstināta riska uzvedību, kas var novest pie inficēšanās ar HIV/AIDS un seksuāli transmisīvajām slimībām. Lai izzinātu situāciju Cēsu pilsētā, tiks veikts arī socioloģiskais pētījums „Atkarības izraisošo vielu lietošana un deviance”.

 

Latvijā patlaban darbojas 13 HIV profilakses punkti 12 pašvaldībās. HIV profilakses tīkla darbību 1997.gadā uzsāka valsts iestāde AIDS profilakses centrs. No 2007.gada 1.marta profilakses centrs ir reorganizēts un pievienots valsts aģentūrai "Sabiedrības veselības aģentūra". Cēsīs tiks atvērts četrpadsmitais šāda veida konsultāciju kabinets.

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Jermolājeva

HIV un atkarību profilakses

kabineta konsultante

Mobilais tālrunis: 28858141Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv