Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 6.augusts   Vārda dienu svin: Askolds, Aisma
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 1.decembris  


Starptautiskajā AIDS dienā Cēsīs atklāts HIV un atkarību profilakses kabinets

Kā ziņots iepriekš, Cēsu pašvaldības aģentūras „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” izstrādātā un Apvienoto Nāciju Narkotiku un Noziedzības biroja UNODC finansētā projekta „Laipni lūdzu!” ietvaros izveidots un 1.decembrī atvērts HIV un atkarību profilakses kabinets.

 

Kabineta atvēršanā Cēsīs piedalījās pilsētas mērs Gints Šķenders, Sabiedrības Veselības aģentūras direktors Uldis Līkops, Sabiedrības Veselības aģentūras AIDS un STI centra vadītāja vietniece Inga Upmace.

 

Cēsu HIV un atkarību kabinetā ir iespējams saņemt individuālās konsultācijas atkarību un līdzatkarību gadījumos, informāciju par kontracepciju un drošu dzimumdzīvi, kā arī ārstēšanās iespējām, psihologa konsultācijas. Tuvākajā laikā tiks rīkotas informatīvās diskusiju un treniņu grupas, uz kurām iespējams pieteikties arī skolām. Tāpat arī viens no kabineta pakalpojumiem ir Cēsīs vēl nebijusi iespēja veikt bezmaksas HIV/AIDS eksprestestus.

 

Projekta īstenotāju mērķis ir profilakses programmas ieviešana jauniešiem Cēsu pilsētā, lai novērstu paaugstināta riska uzvedību, kas var novest pie inficēšanās ar HIV/AIDS un seksuāli transmisīvajām slimībām. Lai izzinātu situāciju Cēsu pilsētā, tiks veikts arī socioloģiskais pētījums „Atkarības izraisošo vielu lietošana un deviance”.

 

Latvijā jau darbojas 13 HIV profilakses punkti 12 pašvaldībās. HIV profilakses tīkla darbību 1997.gadā uzsāka valsts iestāde AIDS profilakses centrs. No 2007.gada 1.marta profilakses centrs ir reorganizēts un pievienots valsts aģentūrai "Sabiedrības veselības aģentūra". Cēsīs ir atvērts Latvijā četrpadsmitais šāda veida konsultāciju kabinets.

 

Cēsu HIV un atkarību profilakses kabinets atrodas Cēsīs, Bērzaines ielā 16. Kabineta konsultants apmeklētājus pieņem: P. 13:00-19:00, O. 13:00-17:00, T. 13:00-18:00, C. 8:00-12:00, P. 8:00-12:00 un 13:00-16:00.

 

 

Informāciju sagatavoja

Sabīne Ozoliņa

„Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras”

Projektu vadītāja

Tālrunis: 64127794

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv