Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 2.janvāris  


Cēsu novada domes deputāti neapstiprina atkritumu apsaimniekošanas tarifa paaugstinājumu


2011.gada pēdējā Cēsu novada domes sēdē plašāka diskusija izvērtās par Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas ( ZAAO) piedāvāto pakalpojumu tarifu Cēsu novadā 2012.gadam. ZAAO pārstāvji informēja deputātus, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulators ir apstiprinājis atkritumu apglabāšanas tarifu poligonā „ Daibe” 19,83 Ls/t un ir paaugstināts arī dabas resursu nodoklis, kas 2012.gadā būs 7 Ls/t. Līdz ar to, lai uzņēmums varētu arī turpmāk kvalitatīvi pildīt savas funkcijas, atkritumu apsaimniekošanas tarifs Cēsu novadā nosakāms 8,20 Ls/m3. ZAAO pārstāvji uzsvēra, ka tarifa paaugstinājums saistīts tikai ar dabas resursu nodokļa un atkritumu noglabāšanas izmaksu paaugstināšanos. Atkritumu savākšanas un izvešanas maksa nav paaugstināta jau vairākus gadus, kaut arī ievērojami paaugstinājušās degvielas cenas.

Cēsu novada pašvaldība 2009.gadā noslēdza līgumu ar ZAAO uz trim gadiem. Līgumā teikts, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifs ir 6,71 Ls/m3. 2010.gadā ZAAO pārstāvji piedāvāja atkritumu apsaimniekošanas tarifu Cēsu novadā noteikt 7,95 Ls/m3 , deputāti šo paaugstinājumu noraidīja. Deputāts Māris Niklass atzina, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifa paaugstinājums ir objektīvs un tas ir jāapstiprina. Savukārt novada pašvaldības izpilddirektors Andris Mihaļovs atgādināja, ka pašvaldībai ir noslēgts līgums ar ZAAO, kas nosaka, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifs Cēsu novadā ir 6,71 Ls/m3. Līgums joprojām ir spēkā un prasība paaugstināt tarifu nav pamatota. Arī deputāti Mārtiņš Malcenieks, Artis Rasmanis un Ojārs Bicāns atzina, ka uzņēmējam slēdzot līgumu ir jāapzinās riski un sadārdzinājumu jācenšas kompensēt saimniekojot efektīvāk, nevis paaugstinot tarifu iedzīvotājiem.

Domes sēdē piedalījās arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma „ L&T” pārstāvis, kas piedāvāja nodrošināt atkritumu apsaimniekošanu Cēsu novadā par tarifu 5,90 Ls/m3. Viņš arī aicināja deputātus izvēlēties pakalpojuma sniedzēju konkursa kārtībā. Pašvaldībās, kurās tiek rīkoti konkursi atkritumu apsaimniekošanas cena ir ievērojami zemāka.

Noslēgumā deputātiem balsojot, ar vienas balss pārsvaru ZAAO piedāvātais atkritumu apsaimniekošanas tarifs 2012.gadam 8,20 Ls/m3 tika noraidīts.

Pēc domes sēdes SIA ZAAO attīstības daļas vadītājas vietniece Laura Jegorova sniedza šādu komentāru. – „ ZAAO Cēsu novada domei apstiprināšanai iesniegtā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņu plāna pamatā bija tikai sadzīves atkritumu apglabāšanas maksas un dabas resursu nodokļa pieaugums. Abas minētās tarifa komponentes - atkritumu apglabāšanas maksa, ko veido Sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprināts sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs un dabas resursu nodoklis, ikvienam atkritumu savācējam, tai skaitā arī ZAAO, ievedot atkritumus poligonā „Daibe”, tiek piemērotas vienādi. Tie ieņēmumi, ko ZAAO gūst no atkritumu pieņemšanas poligonā „Daibe”, netiek novirzīti citu pakalpojumu izmaksu segšanai. Tādejādi, Cēsu novada domes deputātu ieteiktie iekšējo resursu meklējumi var tikt veikti tikai uz atkritumu savākšanas pakalpojumu daudzveidības un kvalitātes rēķina.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

t. 64121677; 26479606

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv