Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 2.marts  


20.martā jauns iestudējums "...stāsti man par..." luga visiem, kuri ir jauni un tādi jūtas joprojām!!

Izrāde visiem, kuri ir jauni un  tādi jūtas joprojām!!

20. martā plkst.19. 00 Cēsu 2. pamatskolā Latvijas Jaunā teātra institūts aicina uz izrādi „...stāsti man par...” .

 

 Iestudējums ir talantīgās režisores un pagājušās sezonas Latvijas teātra balvas "Gada spilgtākā debija" ieguvējas Ineses Mičules jauns iestudējums kopā ar Dailes studiju beigušajiem aktieriem.

 

“...stāsti man par...”  ir izrāde par jauniem cilvēkiem, kas izveido mūzikas grupu un caurām dienām pavada laiku mēģinājumu telpā, kuras nedaudzajos kvadrātmetros norisinās viņu dzīves centrālie notikumi – iemīlēšanās, kaisle,sāpes,bet neraugoties uz visu to - sapņi turpinās. Izrādē ir maz teksta, taču precīzi atrastās situācijas, dziesmas un aktieru dzīvā saspēle, kas rosināja laikrakstu Diena nodēvēt izrādi par “mazu aktierspēles brīnumu”, runā labāk par jebkuriem vārdiem.

 

1984. gadā viņi klausījās itāļus, pīpēja Kosmosu, kavēja skolu un štukoja, kur nopirkt jaunus džinsus. Kā jauns, tikko skolu beidzis cilvēks domāja, juta, mīlēja, meklēja sevi pieaugušo pasaulē astoņdesmito gadu Latvijā? Ko par tālaika jauniešiem šodien var izstāstīt cilvēki, kam pašiem tikko pāri divdesmit un kas tāpat mēģina atrast savu vietu un iztēloties nākotni?

 

Ideja par izrādi jaunajai režisorei Inesei Mičulei radās izlasot Rudītes Kalpiņas stāstus par jauniešiem 80.gadu Latvijā. Literārais teksts gan kalpoja tikai par iedvesmu - kopā ar pieciem Dailes aktieru studijas absolventiem Ēriku Egliju, Gintu Andžānu, Initu Dzelmi, Kristapu Rasimu un Kārli Freimani 2009.gada vasarā tapa stāsts par Latvijas divdesmitgadniekiem toreiz un tagad.

 

Jaunās režisores izrādei piemīt gaišums un paļāvība uz nākotni, kādu, kā mums patīk iztēloties, spēja izjust iepriekšējās paaudzes. Tomēr, kad aktieri vairs nespēlē nevienu citu kā tikai paši sevi, un atbild uz jautājumu, kas viņiem dzīvē ir svarīgs un kā viņi iedomājas sevi pēc desmit gadiem, no viņu atbildēm staro tas pats cerīgums, par kuru mēs arī mīlam savus divdesmit.

 

Izrādē skan daudz mūzikas, ko jaunie aktieri, kas studiju laikā kopā muzicēja grupā Zamuts, ar aizrautību spēlē uz autentiskiem septiņdesmito gadu instrumentiem, ko paši atrada kādā Latgales kultūras namā. Izrāde tika veidota speciāli Starptautiskajam Jaunā teātra festivālam Homo Novus 2009 un šogad martā tā dosies viesizrādēs uz Cēsīm, Valmieru un Ventspili.

 

  

Inese Mičule (1979) nokļuva teātra publikas un profesionāļu uzmanības lokā, kad viņas diplomdarba izrāde “Fundamentālists” (2008) tika iekļauta Jaunā Rīgas teātra pamatrepertuārā. Par šo izrādi 2009.gada „Spēlmaņu naktī” Inese saņēma balvu „Gada spilgtākā debija”.

 

Inese Mičule 2008.gadā beidza Latvijas Kultūras akadēmijas dramatiskā teātra režijas mākslas programmu Māras Ķimeles vadībā. Pusgadu studējusi režiju arī Helsinku Teātra akadēmijā, profesionālās gaitas Inese uzsāka Dailes teātrī kā Mihaila Gruzdova asistente, kur viņa iepazinās ar jaunajiem Dailes studijas aktieriem, ar kuriem tapa ideja izrādei “…stāsti man par...”.

Inese ir iestudējusi divas izrādes M.Čehova Rīgas Krievu teātrī - “Uz augšu 1-3” (2009) un „Lietu kārtība” (pirmizrāde 2010.gada februārī). Paralēli Inese ir iesaistījusies vairākos neatkarīgos projektos - piedalījusies starptautiskas režisoru grupas darbā projektā “Laupītāji”, LJTI festivālam „Homo Novus 2007” producētajā argentīniešu - latviešu sadarbības izrādē “Paisums un bēgums” un 2008. gadā Ziemeļvalstu-Latvijas mākslinieku izrādē “In the Nude”.

 

Režisore: Inese Mičule
Aktieri un līdzautori: Inita Dzelme, Ērika Eglija, Kārlis Freimanis, Kristaps Rasims,Gints Andžāns
Scenogrāfs: Gints Sippo

 

Biļešu cenas: Ls 3 un Ls 2 (skolēniem, studentiem, un pensionāriem)

Pārdošanā no 9.marta „Biļešu Paradīzes” kasēs Cēsu Tūrisma informācijas centrā ( Pils laukums 9).

Informācija un foto no izrādes:

Laura Stašāne, LJTI: tālr. 67228477, laura@theatre.lv

Vairāk par izrādi www.theatre.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv