Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 2.aprīlis  


Pabalsti Cēsu mazuļu vecākiem

Cēsu pilsētas dome pieņēmusi saistošos noteikumus Nr. 6 „Par papildus palīdzību Cēsu pilsētas pašvaldībā”, kas paredz, ka iedzīvotājiem iespējams saņemt svētku pabalstu, bērna piedzimšanas pabalstu, brīvpusdienas skolās, uztura maksu atlaides pirmsskolas izglītības iestādēs, pabalstu sodu izcietušai personai, kā arī apbedīšanas pabalstu.

 

Svētku pabalsts paredzēts vecākās paaudzes Cēsu pilsētas iedzīvotāju sveikšanai jubilejās, bērniem invalīdiem, ģimenēm, kurās ir četri un vairāk nepilngadīgi bērni, sociālā riska ģimenēm un 1. grupas invalīdiem.

Savukārt bērna piedzimšanas pabalsts 100 latu ir paredzēts par katru jaunpiedzimušo, adopcijā vai aizbildniecībā pieņemtu bērnu (pabalsts pieprasāms 3 mēnešu laikā no bērna piedzimšanas, adopcijas vai aizbildnībā ņemšanas dienas). Brīvpusdienu pabalstu var saņemt bērni, kuri nodoti aizbildnībā vai audžuģimeņu audzināšanā un bērni invalīdi.

Tiesības saņemt uztura maksu atlaides pirmsskolas izglītības iestādēs ir bērniem, kuri ir aizbildnībā vai audžuģimeņu audzināšanā (25% apmērā) un bērni, kuriem noteikta invaliditāte (100% apmērā). Saistošie noteikumi arī paredz vienreizēju pabalstu izsniegšanu sodu izcietušām personām, kā arī apbedīšanas izdevumu segšanai.

 

Lēmumus par papildus pabalstu piešķiršanu pieņem Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra”, neizvērtējot personas materiālo stāvokli. Noteikumi paredz, ka papildus palīdzību var saņemt ģimene vai persona, kuras deklarētā pamata dzīvesvieta pēdējos 12 mēnešos bijusi Cēsu pašvaldības administratīvajā teritorijā.

 

Saistošie noteikumi stājušies spēkā 2008. gada 1.aprīlī un ar tiem iespējams iepazīties Cēsu pilsētas domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrā Cēsīs, Raunas ielā 4 un www.cesis.lv sadaļā Pilsētas dome, sadaļā Saistošie noteikumi.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr. 4121677;28645386

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv