Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 2.maijs  


Donoru diena Cēsīs

Informācija masu saziņas līdzekļiem

02.05.2007

 

 

2007. gada 7.maijā no plkst. 10.00 – 13.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Cēsu pilsētas domē.

Donoru diena Cēsīs šogad notiks otro reizi. 5.februārī VADC rīkotajā izbraukumā asinis nodeva 89 donori, bet Cēsu rajonā šogad asinis nodotas 208 reizes.

VADC aicina iedzīvotājus būt aktīviem, jo brīvdienu dēļ, Latvijas slimnīcām nepieciešams papildināt asiņu krājumus.

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins nodošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.

VADC atgādina - Neaizmirstiet personu apliecinošu dokumentu ar fotogrāfiju.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 3LVL pusdienām, brīvdienu (saglabājot vidējo izpeļņu) asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar savu darba devēju pēc Darba likuma 74 panta. Papildus brīvdienu darbinieks var pievienot arī pie sava ikgadējā atvaļinājuma.

!!!! VADC informē, ka šī gada 3.maijā VADC sadarbībā ar P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, muzeja telpās (Antonijas ielā 1, Rīgā) atklāja izstādi „Asins lāse dzīvībai.”

Izstādē „Asins lāse dzīvībai” interesenti var izsekot līdzi asins pārliešanas vēsturei un nozīmīgākajiem sasniegumiem šajā jomā sākot no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. No 60 - tajiem gadiem P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā saglabājušies dažādi asins preparāti, kā arī ierīces asins pārliešanai. Vēsturiski nozīmīgi ir donoru apbalvojumi, kā arī atzinības raksti bezatlīdzības donoriem un PSRS Goda donoru apbalvojumi, jo tieši pirms 50 gadiem, tālajā 1957.gadā, Rīgas pilsētas Proletāriešu rajonā, tagad Vidzemes priekšpilsēta, vairāki uzņēmumu darbinieki kļuva par pirmajiem 124 bezatlīdzības donoriem Latvijā.

„Izstādi ir vērts apmeklēt ne vien tās bagātās un iespaidīgās vēsturiskā vēstījuma dēļ, bet arī lai pārliecinātos par to, cik droša ir asins nodošana mūsdienās,” stāsta VADC donoru atlases un komplektēšanas daļas vadītāja I.Danilāne, „mēs priecāsimies par Jūsu apmeklējumu!”

VADC uzskata, ka šī izstāde ir viens no veidiem, kā informēt sabiedrību par to cik droša ir asins pārliešana mūsdienās. Šodien VADC raksturo pieredzējuši speciālisti, mūsdienīgas metodes, vienreizējas lietošanas instrumenti, laipna un sirsnīga attieksme, nepārtraukta attīstība. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz šī gada 30.jūnijam.

 

Valsts asinsdonoru centra

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 7408878Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv