Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 16.decembris   Vārda dienu svin: Alvīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 2.maijs  


Cēsīs pilsētas Mākslas skolā iepazīstinās ar ebru mākslas virzienu

11. maijā plkst. 16.00 Cēsu pilsētas Mākslas skolā notiks lekcija par tradicionālo Turcijas gleznošanas tehniku uz ūdens virsmas – ebru. Lekciju un praktisko semināru vadīs viens no izcilākajiem ebru māksliniekiem pasaulē Nedim Sönmez.

 

Darbojoties ebru mākslas virzienā, Nedim Sönmez ir radījis savu īpašu izteiksmes formu. Viņš ir pierādījis, ka ebru nav tikai papīra krāsošanas tehnika, bet ir novērtējama kā atsevišķs lietišķās mākslas virziens. Nedim Sönmez darbojies gan Vācijā, gan Turcijā un ir prezentējis vairāk nekā 60 personālās izstādes.

 

Dekoratīvi lietišķajai papīrmākslai ebru ir vairāk nekā 400 gadu gara dokumentāli apstiprināta vēsture, un tā ir viena no senākajām Turcijas mākslas formām. Eiropa ar to tika iepazīstināta 17. gadsimtā. Ebru mākslas darbu tapšanas procesā krāsa tiek atšķaidīta ar ūdeni un noteiktu žults daudzumu, un tad pilināta uz šķidrumu, kas gatavots no tragakanta saknēm. Vispirms topošā mākslas darba modelis tiek izstrādāts uz šķidruma virsmas ar adatu, niedri vai ar īpašu ķemmi. Vēlāk gatavais motīvs tiek pārnests no šķidruma virsmas uz papīra.

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Saulīte

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Tel.: 64121677; 27723972

ance.saulite@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv