Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 2.jūnijs  


26.jūnijā Cēsīs viesosies angļu monarhs skandalozā izrādē „Henrijs VIII”

Atzīmējot Latvijas muižu un piļu asociācijas 10 gadu jubileju, vairākās muižās un pilīs notiks izrāde par skandalozo 16.gs. angļu monarhu Henriju VIII ar fascinējošo aktieri Andri Bērziņu galvenajā lomā.

 

Cēsīs izrāde „Henrijs VIII” tiks rādīta 26.jūnijā plkst.20.00 Cēsu Pils pagalmā.

 

Lai gan luga ir par Anglijas karali Henriju VIII un sešām sievietēm viņa dzīvē, tā nav autentiski vēsturiska. Šajā nopietnajā komēdijā vēsturiskās personas darbojas no 16.gs. līdz mūsdienām, iztirzājot daudzas politiskas, sociālas un ētiskas problēmas, kas nav atrisinātas joprojām un arī šodien izrādās apbrīnojami aktuālas. Autors savu ideju izpausmei būtu varējis izmantot arī Napoleonu Bonopartu, Josifu Staļinu, Ādolfu Hitleru vai citas vēsturiskas personas, kas būtiski veidojušas un ietekmējušas šo pasauli un cilvēces likteņus. Vairāki režisori ir lugu interpretējuši arī kā analoģiju komunismam, tā dzimšanai un norietam.

 

Lugas autors ir vācu dramaturgs Hermanis Gresīkers (Hermann Gressieker), pirmizrāde vācu valodā notika 1957.gadā un to tūlīt uzveda vairāk nekā 20 teātri Vācijā, Austrijā un citur. Angliski luga pirmoreiz iestudēta 1959.gadā Ņujorkā Selivana ielas teātrī, Kanādā Monreālas Repertuāra teātrī luga uzvesta 50.gadu beigās Kanādā dzīvojoša latviešu režisora Gunāra Vērenieka režijā. Pirms vairāk nekā 10 gadiem Gunārs Vērenieks izrādi pirmo reizi iestudēja arī Latvijā.

 

Atjaunotās versijas režisors ir Voldemārs Šoriņš, izrādei ir tapuši jauni vēsturiski krāšņi tērpi.

 

Henrija sievu lomās spožas un populāras aktrises - Lāsma Kugrēna, Aīda Ozoliņa, Raimonda Vazdika, Indra Burkovska, Zane Burnicka, Egija Missa un Ruta Vītiņa.

 

Biļetes cena: Ls 5, - ; Ls 3, - (studentiem, pensionāriem); pirmajās trīs rindās Ls 7, -

Biļetes iepriekšpārdošanā no 1.jūnija var iegādāties Biļešu Paradīzes un Biļešu Serviss kasēs.

Cēsīs, Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9) katru dienu no pkst.10.00 – 18.00, tālrunis uzziņai: 64121815.

 

Paredzēts, ka Piļu un muižu nedēļas ietvaros no 21. – 27.jūnijam Cēsīs notiks muzikāli pasākumi Jaunās Pils dārzā, būs apskatāmas vairākas jaunas izstādes Cēsu Izstāžu namā un Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr.64121815

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv