Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 24.janvāris   Vārda dienu svin: Krišs, Ksenija, Eglons
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 2.augusts  


Laiks pievienoties!

2007. gada 6.augustā no plkst. 10.00 – 13.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Cēsu pilsētas domē.

VADC organizētā donoru diena Cēsīs šogad notiks trešo reizi. 5.februārī Cēsīs asinis ziedoja 89 donori, bet 7.maijā 34 donori. Kopā Cēsu rajonā šogad asinis VADC rīkotajos izbraukumos ziedotas 316 reizes. VADC aicina Cēsu iedzīvotājus būt īpaši atsaucīgiem uz ziedot asinis, jo vasaras mēnešos donoru aktivitāte valstī strauji samazinās.

VADC informē, ka šī gada 14.jūnijā, Pasaules Asins donoru dienā, VADC atklāja informatīvo kampaņu „Laiks pievienoties,” kas dažādos medijos izskanēs visas vasaras garumā. Informatīvās kampaņas mērķis ir aicināt jauniešus iesaistīties donoru kustībā un ziedot asinis.

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins nodošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.

VADC atgādina - Neaizmirstiet personu apliecinošu dokumentu ar fotogrāfiju.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 3LVL pusdienām, brīvdienu (saglabājot vidējo izpeļņu) asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar savu darba devēju pēc Darba likuma 74 panta. Papildus brīvdienu darbinieks var pievienot arī pie sava ikgadējā atvaļinājuma.

 

 

 

Valsts asinsdonoru centra

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 7408878Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv