Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 2.augusts  


Cēsinieku kluba atgriešanās balvu saņem Māra Majore-Linē

 

Sestdien Cēsu pilsētas svētkos biedrība Cēsinieku klubs pirmo reizi pasniedza balvu cēsniekam, kas pēc studijām vai darba gaitām citur atgriezies uz dzīvi Cēsīs. Balvu Nekur nav tik labi kā Cēsīs saņēma laikraksta Druva žurnāliste Māra Majore-Linē (attēlā).

 

Balvas ideja ir novērtēt un izcelt tos cēsniekus, kas atgriežas dzimtajā pilsētā neraugoties uz to, ka visā Latvijā vērojama jauniešu aizplūšana no mazpilsētām. Šī tēma ir biedrības Cēsinieku klubs dienas kārtībā jau kopš 2006.gada, kad pirmo reizi tika realizēts jauniešu projekts Keep our brains at home, kurš šogad tiek turpināts jaunā kvalitātē.

 

Balvas laureāte M.Majore Linē ir dzimusi cēsniece, mācījusies Cēsu 2.pamatskolā un DA Cēsu Valsts ģimnāzijā. Laureāte bija viena no Cēsu pilsētas domes Jauniešu domes dibinātājām un vēlāk arī tās priekšsēdētāja, kuras vadībā 2003.gadā kopā ar citiem jauniešiem Cēsīs tika organizēta pirmā Jauniešu diena 1.septembrī, kas ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju.

 

Pēc vidējās izglītības iegūšanas M.Majore-Linē devās uz Rīgu, kur Latvijas Universitātē apguva politikas zinātni un kādu laiku strādāja ar profesiju saistītā jomā, līdz atgriezās Cēsīs 2006.gada vasarā. Šobrīd laureāte strādā laikrakstā Druva, kur raksta par dažādām tēmām – tostarp politiku.  Saņemot apbalvojumu, M.Majore-Linē sacīja: „Cēsis patiešām ir pilsēta, kurai pieder mana sirds. Arī tad, kad studēju un strādāju Rīgā, domās vienmēr biju Cēsīs.”

 

Saņemtā balva ir mākslas darbs – metālā kalts bumerangs, kas simbolizē atgriešanos. Tās skici radījis cēsnieks mākslinieks Ritums Ivanovs. Pasniedzot balvu, Cēsinieku kluba valdes priekšsēdētājs Rolands Tjarve sacīja, ka apbalvojums iecerēts kā ikgadēja tradīcija. 

 

Biedrība Cēsinieku klubs apvieno esošos un bijušos cēsniekus, kas vēlas uzturēt saikni ar pilsētu un palīdzēt tai attīstīties. Cēsinieku kluba darbību finansiāli atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Siksnāne

Biedrības „Cēsinieku klubs” projekta vadītāja

E-pasts: cesinieku.klubs@cesis.lv  

Tālrunis: 29480968

www.cesnieki.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv