Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 2.augusts  


6.augustā Trešais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs - D.Kļavas filma „Un džess”

6.augustā plkst.16.00 Cēsīs Vecajā noliktavā pie stacijas ar D.Kļavas filmu „Un džess” noslēgsies šīs vasaras dokumentālo filmu stāstu cikls.

Režisora Daiņa Kļavas veidotā filma “ Un džess” (2009.) stāsta par 20.gadsimta 70. gadu paaudzi, par kuru pats režisors saka: „Kad es mācījos sestajā klasē, tēvs man atdeva savu kinokameru. Pirmais, ko es uzfilmēju, bija mani klasesbiedri. Tagad, pēc gandrīz 30 gadiem, es viņus filmēju vēlreiz. Vai dzīve turpinās arī tad, kad sapnis par dzīvi jau izsapņots?”

Skanot džezam, sešdesmito un septiņdesmito gadu arhīva materiāliem mijoties ar mūsdienās filmētām intervijām, ir tapis ļoti personisks Daiņa Kļavas skatījums uz savu paaudzi – tās dzīves izjūtu un to, kā tā atšķiras no jaunības sapņiem.

Filmas operators ir Valdis Celmiņš. Iepriekšējais Daiņa Kļavas un Valda Celmiņa kopdarbs – dokumentālā filma Piejūra (2005.) izpelnījās starptautisku atzinību un iekļauta starptautisko Karlovi Variu Tesaloniku festivālu konkursu programmās.

Dainis Kļava ir projekta “Dokumentālo filmu stāsti vecajā noliktavā Cēsīs”  mākslinieciskās programmas veidotājs un viens no idejas iniciatoriem. 2010.gada vasarā Cēsīs ar ievērojamu skatītāju atzinību notika viņa jaunākās dokumentālās filmas “ Dubļi” pirmizrādes.

D.Kļava 2009.gadā veidoja Cēsu reklāmas īsfilmu, kas popularizē Cēsis kā kultūras tūrisma galamērķi – pilsētu mākslai un atpūtai. Šī gada pavasarī filma Rīgas starptautiskajā tūrisma filmu festivālā ieguva Zelta balvu nominācijā „Latvijas tūrisma produkts”.

Ieeja – bez maksas. Pēc filmas noskatīšanās tikšanās ar režisoru un operatoru Daini Kļavu.

Muzikālu noskaņu radīs akordeonists, A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēknis Māris Rozenfelds.

Dokumentālo filmu stāstus Cēsīs organizē biedrība „Art Cēsis”. Projektu atbalsta p/a „ Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”. 

Informācija par projektu tel. 29225402

P.s. Veco noliktavu pie stacijas atradīsit paralēli Raiņa ielai līdzās DUS „ Virši”.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv