Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 2.septembris  


Cēsu jaunieši piedalās starptautiskā projektā "Rock for Peace”

Grupa “Snapshot”  atgriezusies no Robertsfors pilsētas Zviedrijā, kur piedalījās straptautiskā projektā “Rock for Peace” (Roks Mieram).

Grupā “Snapshot” spēlē 4 Cēsu jaunieši – Lauris Lazdiņš (vokāls), Mārtiņš Spuris (Ģitāra), Jānis Andersons (basģitāra) un Reinis Graudiņš (bungas). Lai dotos uz Zviedriju, jauniešiem bija nepieciešama pārstāvošā organizācija, tālab viņus pavadīja Biedrības “Output” vadītāja Kristīne Mihaļova.

Projektā piedalījās muzikālās apvienības no Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Pirmajās projekta dienās visi dalībnieki tika sadalīti 5 jauktās grupās, tādejādi izveidojot jaunus, internacionālus muzikālos sastāvus. Katrai no grupām tika dots uzdevums sacerēt dziesmas par mieru. “Sākumā gāja grūti, jo bija jāsastrādājas ar pilnīgi svešiem cilvēkiem, turklāt arī katra dalībieka spējas un pieredze būtiksi atšķīrās. Taču kautrīgums, ātri tika pārvarēts, jo mūzika taču runā vienā valodā. Visi bijām entuziasti, un mēģinājumi notika no 9:00 rītā līdz pat pusnaktij, kaut gan pēc programmas bija jau iestājies naktsmiers,” stāsta Mārtiņš. Projekta gaitā notika arī vairākas diskusijas par miera tēmu, kā arī liels notikums bija tikšanās ar Zviedrijas karalieni, karali un troņprincesi, kas bija ieradušies uz 200 gadu miera gadadienas svinībām. Projekta kulminācija bija 2 koncerti Robertsfors pilsētiņā. Pirmajā vakarā grupas uzstājās jauktajos sastāvos, atrādot nedēļā paveikto. Lauris atzīst, ka “dažas no sacerētajām dziesmām bijušas tiešām profesionālas un gruti bijis noticēt, ka tapušas tikai dažu dienu laikā.” Noslēguma dienā tika sniegts koncerts oriģinālajos sastāvos, kas izvērtās tiešām emocionāls un guva plašu vietējo iedzīvotāju atsaucību.

Izvērtējot paveikto, jaunieši atzīst, ka tā bijusi vērtīga pieredze, turklāt iegūti gan jauni draugi, gan idejas turpmākāi darbībai. Viens no lielākajiem sapņiem esot realizēt līdzīgu projektu Cēsīs, taču tuvākajā nākotnē ir vēlme uzstāties koncertos un strādāt pie jaunām dziesmām.

Projekts tika realizēts programmas “Jaunatne darbībā” ietvaros.

Kristīne MihaļovaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv