Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 2.septembris  


Cēsis dāvās melnos gulbjus sadraudzības pilsētai Rokišķiem

 

 

3.septembrī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders Rokišķu (Lietuva) pilsētai pasniegs dāvanu karti, kas apliecinās, ka, sākoties 2011.gada tūrisma sezonai, Cēsu novada pašvaldība kā dāvanu uz Rokišķiem nogādās divus melnos gulbjus.

 

Dāvanu karti saņems Rokišķu rajona padomes vicemērs Albinas Urbonas, kurš kopā ar vēl četriem Rokišķu rajona pašvaldības pārstāvjiem rīt apmeklēs Cēsis un izstādes „Cēsu uzņēmējs 2010” ietvaros notiekošo uzņēmēju forumu.

 

Cēsis Rokišķiem dāvās divus melnos gulbjus, kas šogad 23.jūnija vakarā izšķīlās Maija parkā mītošajam melno gulbju pārim Zigfīdam un Odīlijai. Mazajiem gulbēniem vārdi vēl nav doti un to paredzēts izdarīt tad, kad Rīgas Zooloģiskā dārza speciālisti tiem noteiks dzimumu. Ņemot vērā, ka gulbji izšķīlās Līgo vakarā, kādiem no sešiem mazuļiem dos vārdus Līga un Jānis.

 

Jau informēts, ka šobrīd Maija parkā mīt 10 melnie gulbji. Zigfrīdam un Odīlijai šī ir jau sestā sezona Cēsīs, viņu pērnā gada diviem bērniem – otrā, bet šī gada sešiem bērniem – pirmā sezona. Zigfrīds un Odīlija ir dzimuši 2000.gadā un 2005.gadā tie uz Cēsīm tika atvesti no Lisabonas Zooloģiskā dārza.

 

Paredzēts, ka pērnajā gadā dzimušos melnos gulbjus dāvās Kauņas Zooloģiskajam dārzam, bet pārējos gulbēnus iecerēts dāvāt citām Cēsu ārvalstu sadraudzības pilsētām. Interesi par gulbjiem izrādījusi sadraudzības pilsēta Igaunijā Rakvere.

 

Rokišķu rajona padomes delegācija rīt Cēsīs apmeklēs izglītības iestādes, dosies ekskursijā pa Cēsīm un viduslaiku pili, savukārt Rokišķu uzņēmēju asociācijas prezidents un asociācijas biedrs piedalīsies uzņēmēju forumā.

 

Cēsīm sadarbības līgums ar Rokišķu pilsētu noslēgts 2000.gadā. Tas paredz sadarbību pieredzes apmaiņas veicināšanā pašvaldības administrēšanā, vides aizsardzībā un sociālajā sfērā, tūrisma, izglītības, kultūras un sporta jomās. Liels uzsvars tiek likts uz sadarbību starp jaunās paaudzes cilvēkiem. Tiek veicināti sakari starp uzņēmējiem un kompānijām Cēsu un Rokišķu pašvaldībās.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.twitter.com/cesis_lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv