Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 2.septembris  


Starptautiska mēroga arheoloģiskie izrakumi Cēsu viduslaiku pilī

Visi interesenti, kas vēlas vairāk uzzināt par arheoloģisko izrakumu norisi Cēsu viduslaiku pilī un projektu „The Ecology of Crusading” kopumā, ir laipni aicināti 2.septembrī plkst. 12:00 Cēsu pils apmeklētāju centrā uz tikšanos ar projekta Latvijas puses koordinatoru Gundaru Kalniņu.

No š.g. 19.augusta līdz 6.septembrim Cēsu viduslaiku pilī izpētes darbus veic arheoloģijas speciālisti no Lielbritānijas, Latvijas un Amerikas Savienotajām Valstīm. Arheoloģiskās izrakumi un studentu apmācības pasākumi norisinās Eiropas Pētniecības padomes finansiāli atbalstīta vides arheoloģijas projekta „Krusta karu ekoloģija” („The Ecology of Crusading”) ietvaros.

Cik lielā mērā piļu celtniecība ietekmēja vietējās vides izmaiņas Baltijas reģionā? Kāpēc laikā, kad citur Eiropā plosījās bads, slimību epidēmijas un sociālā krīze, Livonija un Prūsija ievērojami uzplauka un attīstījās? Vai krusta karu kustība bija spējīga izraisīt ekoloģiskās transformācijas kristīgās Eiropas robežreģionā? Meklējot atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, projekta ietvaros tiek padziļināti pētīta Vācu ordeņa darbības ietekme uz vidi viduslaiku Livonijā un Prūsijā. Izmantojot plašu un inovatīvu pētniecības metožu klāstu, projektā iesaistītie speciālisti veic pētījumus vairākās Polijas, Latvijas un Igaunijas viduslaiku pilīs un to apkārtnē. 

Šī gada Cēsu viduslaiku pils izrakumos, kopā ar Latvijas vēstures institūta un Cēsu Kultūras un Tūrisma centra speciālistiem, piedalās zooarheoloģijas, paleobotānikas un ģeoarheoloģijas eksperti no Redingas Universitātes (Lielbritānija), senlietu restauratore no Vašingtonas un arheoloģijas studenti no Polijas, Lielbritānijas, Igaunijas un Latvijas. Arheoloģisko izrakumu mērķis ir iegūt pēc iespējas labāk saglabājušos vides paraugus – putekšņus, dzīvnieku kaulus, augu makroskopiskās atliekas – turpmāko laboratorijas pētījumu veikšanai.

Izvērstu informāciju par projektu, tā mērķiem un izpētes metodēm meklējiet interneta vietnē www.ecologyofcrusading.com.

 

Informāciju sagatavoja:

Gundars Kalniņš

Pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”

Galvenais speciālists viduslaiku pils jautājumos

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv