Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 2.septembris  


Saules kolektori sildīs ūdeni Cēsu bērnudārzos

   
 
Apstiprināts  Cēsu novada  projekta pieteikums „Saules kolektoru uzstādīšana Cēsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs” Vides aizsardzības un reģionālās  attīstības ministrijas organizētā Klimata pārmaiņu finanšu  instrumenta ( KPFI) atklātā projektu konkursa „Atjaunojamo  energoresursu izmantošana siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai” ietvaros ar kopējām  projekta izmaksām 168 347,73LVL. 75% līdzfinansēs  KPFI .

Projekta realizācijas gaitā plānots modernizēt triju Cēsu pirmsskolas izglītības iestāžu (Cēsu trešās, ceturtās un piektās pirmsskolas izglītības iestādes) siltumapgādes sistēmas, uzstādot atjaunojamo energoresursu siltumapgādes iekārtas- saules kolektorus, lai nodrošinātu karstā ūdens sagatavošanu.

 Pagaidām minētajos bērnudārzos izmanto pilsētas centrālās siltumapgādes sistēmu gan apkurei gan karstā ūdens apgādei. Izmantojot saules kolektorus karstā ūdens apgādei ir iespējams ietaupīt apmēram  60% no gada laikā patērētā resursa . Vasarā saules enerģijas pat mākoņainās dienās visbiežāk ir pietiekošā daudzumā, lai uzsildītu karsto ūdeni, izmantojot kvalitatīvus saules kolektorus. Pavasarī un rudenī saulainās dienās ir pietiekoši daudz saules enerģijas, ko salīdzinoši lielais saules kolektoru lauks spēs izmantot ūdens sildīšanai. Kad ilgstoši nav saules vai ar to nepietiek, vajadzīgo temperatūru ūdens sasniegs ar līdz šim izmantoto centrālās siltumapgādes sistēmu vai atsevišķu elektrisko sildītāju palīdzību. Saules kolektori šajā gadījumā izpildīs priekšuzsildes funkciju un enerģijas ekonomija būs uz tā rēķina, ka būs mazāka temperatūru starpība ūdens sildīšanai. Ziemā saulainās dienās saules kolektori ūdeni nedaudz uzsildīs, un līdz nepieciešamajai temperatūrai tas tiks uzsildīts izmantojot jau esošo ūdens sildīšanas veidu.

Septembrī plānots  noslēgt līgumu ar Vides investīciju fondu par projekta ieviešanu.

Sagatavoja

Inta Ādamsone 

Cēsu novada pašvaldības  projektu un vides speciālisteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv