Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 2.novembris  


Notiek bezmaksas nodarbības aizbildņiem un audžuģimenēm

 

Sākot ar oktobra mēnesi Cēsu novada pašvaldības aģentūra "Sociālais dienests" (turpmāk - Aģentūra) organizē izglītojošas un atbalstošas nodarbības aizbildņiem un audžuģimenēm, kurās ievietoti bērni no Cēsu novada.

Pēc Aģentūras uzaicinājuma nodarbību ciklam kopā pieteicās 15 interesenti.

Nodarbību mērķis ir apgūt prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas, audzinot dažāda vecuma bērnus, kā arī mācību procesā aizbildņos veicināt bērna personības respektēšanu un ticību mazā cilvēka spējām. Nodarbības organizē Aģentūras sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Līva Pētersone un psiholoģe Ginta Radionova. Atbalstoši izglītojošo grupu apmācības sadalītas trīs nodarbībās.

"Liels prieks, ka aizbildņi un audžuģimenes ir tik atsaucīgas un jau ceturto gadu notiek šādas nodarbības,” atzīst Aģentūras Ģimeņu atbalsta nodaļas vadītāja – direktores vietniece sociālajos jautājumos Ivita Puķīte.

 

Aģentūra ir pateicīga visām audžuģimenēm, par nenovērtējamo ieguldījumu to bērnu audzināšanā, kuri palikuši bez vecāku gādības un aprūpes.

 

Papildus atbalsts audžuģimenēm un aizbildņiem Cēsu novadā:

Cēsu novada pašvaldībā deklarētie bērni, kuri nodoti aizbildnībā vai audžuģimeņu audzināšanā var saņemt brīvpusdienas.  Bērni, kuri mācās pirmskolas izglītības iestādēs un ir aizbildnībā vai audžuģimeņu audzināšanā, saņem uzturu maksas atlaides 25% apmērā.

Audžuģimenēm, kurām par bērnu ievietošanu lēmumu pieņēmusi Cēsu novada bāriņtiesa un Aģentūra noslēgusi  līgumu ar audžuģimeni,  ir iespēja saņemt ikmēneša pabalstu bērna uzturēšanai 60% (Ls 120.00) apmērā no valstī noteiktās attiecīgā gada 1. janvārī spēkā esošās minimālās darba algas un saņemt vienreizēju pabalstu apģērba un mīkstā inventāra iegādei līdz Ls 75.00, ja bērns nav nodrošināts ar atbilstošu apģērbu un mīksto inventāru.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Vita Pleševnika

Cēsu novada pašvaldības aģentūras

„Sociālais dienests”

Projektu vadītāja – attīstības speciāliste

Tālrunis: 64127749Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv