Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 2.novembris  


Cēsnieki vēlas slidotavu, veselības kabinetu un brīvdabas trenažierus

No oktobra sākuma ar ideju vākšanas rīka palīdzību www.cesis.lv/idejas cēsniekiem ir iespēja izteikt savus priekšlikumus un idejas, kas vislabāk varētu iedvesmot pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Idejas tēmu ierosināja pašvaldības sabiedrības veselības speciāliste Zane Brente – Brantiņa. Kā uzsver speciāliste, ikviens cilvēks ar atbildīgu rīcību pret savu veselību var izdarīt ļoti daudz - novērst slimību riskus vai pēc iespējas attālināt veselības problēmas.

 

Mēneša laikā cēsnieki izteica 17 idejas par veselīga dzīvesveida popularizēšanu Cēsīs. Balsojumā populārākās bija idejas par slidotavas izveidi ziemā, brīvdabas trenažieru parka izveidi un veselības kabineta (ar iespēju bez maksas izmērīt asinsspiedienu, cukura līmeni, svaru, holesterīnu utt.) izveidi. Tāpat cēsnieki atzinīgi vērtēja priekšlikumu organizēt lekciju ciklu par veselības veicināšanu un slimību profilaksi, ierosinājumu vairāk rīkot publiskus sporta un aktīvās atpūtas pasākumus.

 

Kopumā ideju vākšanas rīks par šo jautājumu apmeklēts 800 reizes, par idejām atdotas 70 balsis.

 

Veselības speciāliste Z. Brente – Brantiņa atzinīgi vērtē iesniegtās idejas:

„Vismaz pirmās piecas idejas būtu iekļaujamas veselības veicināšanas plānā Cēsu novadā. Jau tagad ir skaidra veselības kabineta nepieciešamība, uz to ir norādījušas arī iepriekš aptaujātas fokusgrupas.

Vēl ir jāapzina situācija par slidotavām Cēsīs un jādara viss, lai varētu šādu vietu izveidot.

Laba ideja ir par brīvdabas trenažieru parku. Būtu nepieciešami vismaz 7 jauni, kvalitatīvi un moderni trenažieri, visām muskuļu grupām, lai cilvēkiem radītu interesi par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Pašvaldība varētu sagatavot laukuma pamatni, bet aprīkojuma iegādei un uzstādīšanai jāraksta projekta pieteikums.

Publiski sporta un aktīvās atpūtas pasākumi Cēsīs jau notiek, bet tie varētu būt biežāk, akcentu liekot, uz paaudžu solidaritāti, piemēram, "Sporto 3 paaudzes" "Nūjo 3 paaudzes" u.c.”

Z. Brente – Brantiņa stāsta, ka šobrīd gatavošanas procesā ir lekciju cikls par sabiedrības veselību. Lekcijās tiks iekļautas tādas tēmas, kā Veselīga uztura skola (ar ēdiena gatavošanu); Kusties vesels!; Veselīgs dzīvesveids!; Tikšanās ar zobu higiēnistu; Kā vairot dzīvesprieku?; Imunitāte - Tavas veselības sargs!; u.c.

Tomēr jāuzsver, ka, plānojot šo ideju ieviešanu, jau tiek domāts, kā varētu ar laiku ieviest arī retāk minētās iedzīvotāju idejas.

 

Atgādinām, ka pašvaldība ir ieviesusi ideju vākšanas rīku www.cesis.lv/idejas, kas turpmāk ļaus labāk sadzirdēt cēsnieku idejas. Pašvaldībā pastāvīgi notiek darbs pie daudziem uzlabojumiem novadā, tāpēc ļoti vēlamies redzēt iesaistāmies arvien vairāk iedzīvotājus! Aicinām cēsniekus aktīvāk piedalīties un reģistrēties, lai varam sazināties par Jums svarīgajiem jautājumiem un kopīgi padarīt Cēsis labākas!

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Ance SaulīteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv