Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 24.janvāris   Vārda dienu svin: Krišs, Ksenija, Eglons
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 2.decembris  


7.decembrī diskusija jauniešiem par medicīnas, farmācijas un dabaszinātņu profesijām

Pirmdien, 7.decembrī, plkst. 15:00 Cēsu Valsts ģimnāzijas zālē, L.Paegles ielā 1 notiks diskusija ar medicīnas, farmācijas un dabaszinātņu profesiju pārstāvjiem – bijušajiem cēsniekiem, kas jauniešus iepazīstinās ar savu karjeras un izglītības ceļu, konkrētās profesijas darba ikdienu un dos padomus topošajiem speciālistiem. Uz pasākumu ir aicināti 10.-12.klašu jaunieši, kas savu nākotni saista ar darbu kādā no šīm nozarēm, ne tikai no Cēsu skolām, bet arī no visa bijušā Cēsu rajona.

 

Runās bijušie cēsnieki un Cēsu skolu absolventi

Diskusija 7.decembrī būs veltīta medicīnas, farmācijas un dabaszinātņu profesijām. Pirmajā daļā ar jauniešiem tiksies medicīnas un farmācijas nozares pārstāvji, Cēsinieku kluba biedri un Cēsu 1.vidusskolas absolventi – P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mācību un zinātnes direktors, LU asociētais profesors, asinsvadu ķirurgs DAINIS KRIEVIŅŠ un farmācijas uzņēmuma SIA „Silvanols” valdes loceklis KASPARS IVANOVS.

Savukārt otrajā daļā jaunieši varēs iepazīt tradicionālās dabaszinātņu profesijas, uzzinot, kur izglītību iegūst un ko pēc tās iegūšanas dara biologs, ģeogrāfs un ģeologs. Ar jauniešiem tiksies bijušie cēsnieki un DA Cēsu valsts ģimnāzijas absoilventi - SIA Estonian, Latvian & Lithuanian Environment vides speciāliste ANETE POŠIVA un LU Bioanalītisko metožu laboratorijas biologs un P.Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas Šūnu transplantācijas centra darbinieks JĀNIS KUNGS, kā arī Cēsu novadnieks - Latvijas valsts meži Nekustamo īpašumu direktora vietnieks zemes dzīļu apsaimniekošanas jautājumos MĀRIS SEGLIŅŠ.

 

Būs diskusijas arī par citām profesijām

Ar šo pasākumu tiek uzsākts jauns projekts - sarunu seriāli jauniešiem „Vienas profesijas dažādās sejas”, kura laikā līdz 2010.gada maijam biedrība Cēsinieku klubs sadarbībā ar Cēsu novada Jauniešu domi Cēsu skolās organizēs virkni diskusiju ar dažādu profesiju pārstāvjiem.

No 2010.mācību gada janvāra līdz maijam notiks vēl 5 sarunu sērijas ar populārāko profesiju pārstāvjiem dažādu jomu inženierzinātnēs, uzņēmējdarbībā un radošajās profesijās. Diskusijās tiks aplūkots darbs arhitektūrā un celtniecībā, IT un telekomunikācijās, dizainā un kultūras menedžmentā, kā arī uzņēmuma vadībā, finansēs, jurisprudencē, personāla vadībā, mārketingā un komunikācijās. Tās ir populārākās sfēras, kurās paši jaunieši saskata savu profesionālo nākotni, liecina Cēsu novada Jauniešu domes veiktā aptauja Cēsu pilsētas un tuvējo novadu skolās šī gada septembrī. Sīkāka informācija par plānotajām diskusijām pieejama Cēsinieku kluba sadaļā Cēsu mājas lapā www.cesis.lv, apakšizvēlnē „Lielākie projekti” šeit.

 

Piedāvājam palīdzību profesijas izvēlē

 „Organizējot tematiski atšķirīgas diskusijas, kuras esam nosaukuši par sarunu seriāliem, nākamo sešu mēnešu laikā vēlamies jauniešiem dot iespēju iepazīt, izvērtēt un padziļināti izprast dažādās profesijās nepieciešamo izglītību, kompetences un darba ikdienu,” skaidro projekta Vienas profesijas dažādās sejas vadītāja un Cēsinieku kluba pārstāve Ilze Žagare.

Par to, ka jauniešiem nepieciešama palīdzība karjeras virziena izvēlē, liecina arī pētījumi. Piemēram, Valsts nodarbinātības aģentūras un A/S Swedbank pētījums „12.klašu skolēnu profesionālu plānu izpēte open paaudze”(2008), kurā aptaujāti gandrīz tūkstotis 12.klašu skolēnu, liecina, ka, neskatoties uz to, ka jau mācību gada vidū - decembrī – jaunieši ir izvēlējušies, kādus centralizētos eksāmenus kārtot, 2.semestrī – martā - piektā daļa topošo absolventu vēl nezina savus tālākos profesionālos nodomus un plānus. 57,6% aptaujāto norāda, ka viņiem nepieciešama palīdzība profesijas izvēlē.

Projektu „Vienas profesijas dažādās sejas” finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija Jaunatnes programmas projektu konkursa „Veidoju savu Latviju!” ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

 

Sīkāka informācija:

Ilze Žagare

Sarunu seriāls jauniešiem „Vienas profesijas dažādās sejas”

Projekta vadītāja un diskusiju moderatore

Tālrunis: 29486948

E-pasts: ilze.zagare@dabisks.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv