Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 2.decembris  


Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekti uzņēmējdarbībai un kultūrai.

 

Ceturtdien 2.decembrī  Cēsu novada domes Finanšu komitejas sēdē deputāti izvērtēja dalības iespējas uzņēmējdarbību veicinošos projektos Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā.

  Kā informēja novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas projektu vadītāja Laine Madelāne, ir vairāki virzieni, kuros var izstrādāt un īstenot projektus.

 

  Pārrobežu aktivitātes kokrūpniecības un metāla nozares sektorā -  sadarbība starp pašvaldībām, izglītības iestādēm un uzņēmējiem, kas ietver:

 - Reģionu sadarbības modeļa izveidi;

 - Igaunijas – Latvijas uzņēmēju sadarbība un Jauniešu uzņēmējdarbības stimulēšanu; - Kopīgu tirdzniecības misiju - kontaktbiržu kokrūpniecības un metāla nozares uzņēmējiem.

 

Arodizglītības un koledžas līmeņa izglītības programmu attīstība kokrūpniecības  un metāla industrijas veicināšanai, kas ietver:

 -  Esošo arodizglītības programmu uzlabojumus;

 - Jaunas arodizglītības programmas “Restauratora palīgs” izveidi;

 - Jaunas koledžas līmeņa programmas izstrādi  “Ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas darbi”;

 - Studentu apmaiņas vizītes.

  Dabas un inženierzinātņu attīstība zinātnes centros, kas ietver:

 - Kopīgu izglītības programmu izstādi ar Igaunijas partneriem.

 - Pilotprogrammas īstenošanu.

 

 Projektu vadošais partneris – Cēsu novada pašvaldība, bet partneri; Pērnavas pilsētas pašvaldība, Pērnavas arodskola, Cēsu profesionālā vidusskola, Biedrība “Pērnavas biznesa un attīstības centrs”, biedrība “Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs.”

  Projekta kopējais budžets plānots ap 1,3 miljoniem eiro, tostarp Cēsu novada pašvaldības aktivitātes plānotas nepilnu 200 tūkstošu eiro apjomā. 83% no projekta izmaksām sedz pārrobežu sadarbības programmas finanšu fonds, valsts līdzfinansējums ir 5% un partneri savu aktivitāšu īstenošanai līdzfinansē 12%.

 

  Domes deputāti finanšu komitejā nolēma virzīt šo projekta pieteikumu izvērtēšanai un apstiprināšanai domes sēdē. Tika atbalstīta arī Cēsu Kultūras un tūrisma centra iecere iesniegt projekta pieteikumu Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas sadaļai – Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģiona attīstībai. Projekta ietvaros paredzēts iegādāties mobilo svētku skatuvi, pārvietojamo skaņas un gaismas aprīkojumu, īstenot citas aktivitātes.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv