Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 3.janvāris  


Cēsu jubilejas gads būs ļoti darbīgs. Gints Šķenders, Cēsu domes priekšsēdētājs

Cēsu jubilejas gads būs ļoti darbīgs

Gints Šķenders Cēsu domes priekšsēdētājs

 

  Pārlūkojot lielo darbu sarakstu, kas pilsētā šogad ir jāpaveic, jāatzīst pārņem pamatīgs satraukums. Vai spēsim visu iecerēto paveikt?  Jo investīciju apjomi un projekti, kas šogad jāiesāk vai jānoslēdz ir daudz un tie ir nozīmīgi Cēsu un arī rajona iedzīvotājiem.

   Pagājušā gada rudenī parakstījām līgumu ar Valsts investīciju un attīstības aģentūru par pilotprojekta izstrādi jaunā bērnudārza celtniecībai. Valstī pirmo reizi pirmskolas mācību iestāde tiks būvēta pēc publiskās un privātās partnerības principi. Tas nozīmē, ka celtniecību un arī ēkas apsaimniekošanu uzņemsies privāts uzņēmums un pašvaldība par šo pakalpojumu norēķināsies ilgākā laika posmā. Ja mūsu piemērs būs veiksmīgs publiskā un privātā partnerība  attīstīsies, būtiski stimulējot uzņēmējdarbību. Jaunais bērnudārzs varēs uzņemt 300 audzēkņus, bet es ļoti ceru, ka dzimstība Cēsīs augs un jau drīz  sāksim celt nākošo jauno bērnudārzu.

   Šogad sāksies ļoti apjomīgi pilsētas ūdensvada un kanalizācijas rekonstrukcijas darbi, kam piesaistīts ES struktūrfondu finansējums. Ir jāpabeidz kustības drošības uzlabošanas projekts bīstamākajos pilsētas krustojumos. Tā ietvaros jau ir uzstādīti jauni luksofori, pavasarī jāizbūvē rotācijas apļi. Vidzemes vēstures un tūrisma centrs saņēmis Eiropas naudu projektam „Senatne mūsdienās”. Tā ietvaros paredzēta tiltiņa izbūvē  uz Viduslaiku pils ieeju, Izstāžu nama fasādes krāsošanas, citi darbi. Divām skolām un diviem bērnudārziem nākošajā gadā tiks nomainīti logi, durvis, jumti un veikti siltināšanas darbi miljons latu apmērā. Un ļoti nozīmīgs notikums būs jaunās skolas būvniecības pabeigšana. Šis būs arī daudzdzīvokļu māju celšanas gads, kas mazinās mājokļu trūkuma spriedzi. Ir apstiprināta arī valsts dotācija sociālās mājas celtniecībai.

   Šogad veicamo darbu uzskaitījumu varētu vēl turpināt, taču mums jau tagad jāplāno un jāizstrādā projekti turpmākajiem pieciem, desmit gadiem. Laika posmā no 2007.līdz 2013. Latvija no ES budžeta  saņems gandrīz miljardu eiro katru gadu. Un mums jābūt tālredzīgiem, prasmīgiem un nepiekāpīgiem, lai spētu paņemt šo Eiropas naudu un ieguldīt to pilsētas attīstībā. Un attīstība noteikti nav tikai gludas ielas, jaunas celtnes, labs apgaismojums, tā pirmkārt ir cēsnieku dzīves stabilitāte, labklājība un plašas pilnveidošanās iespējas. Mēs pamatoti lepojamies ar augsto izglītības kvalitāti Cēsīs. Tomēr ir jādomā kā veidot mūsdienu prasībām atbilstošu profesionālo izglītību, kā nodrošināt mūža izglītības iespējas.  Neuzskatu, ka ir jāsteidz reģionālā reforma, taču skaidrs, ka visām rajona pašvaldībām ir jāsadarbojas, lai veiksmīgi risinātu izglītības, veselības aprūpes un apjomīgu investīciju piesaistes jautājumus.

    Protams, šis gads aizritēs Cēsu 800 gadu jubilejas zīmē. Un būtu lieliski, ja katrs cēsnieks, sagaidot šos svētkus apņemtos veikt kaut nelielu darbiņu, lai padarītu pilsētu sakoptāku. Mums būs daudz viesu, jubilejas pasākumiem būs plaša publicitāte un par tiem spriedīs ilgi. Gribētos, lai šie vērtējumi ir ar labvēlīgu skaudību – redz, kā cēsniekiem atkal izdevās!

   Laimīgu un darbīgu visiem šo Cēsu astoņsimtās jubilejas  gadu!Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv