Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 3.janvāris  


Sociālajai nodaļai jaunas telpas un jaunas ieceres

 

 

   Par šogad paveikto domes sociālo jautājumu nodaļā, stāsta tās vadītāja Dzintra Strauta.

   - Lielākais notikums nenoliedzami ir sociālās nodaļas pārcelšanās uz jaunām telpām. Kopš pavasara strādājam plašās, gaišās, apmeklētājiem ērtās telpās Bērzaines ielā 18.Labi tas, ka tagad vienā ēkā ar mums ir bāriņtiesa un nepilngadīgo uzraudzības dienests, ar kuriem ikdienā sadarfbojamies. Jaunajās telpās ir pacēlājplatforma un cilvēki ratiņkrēslos var nokļūt uz otro stāvu.

   Jāatzīmē arī tas, ka apstiprināts Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekts par dienas centra izveidošanu pensijas vecuma personām, kuras dzīvo ģimenē, un rehabilitācijas centru bērniem ar funkcionālās attīstības traucējumiem. To paredzēts iekārtot blakus mājā. Līgums ir parakstīts un ar 1.decembri sākusies projekta realizācija.

   Esam gatavi iet vēl tālāk, un ceram uz nākamajiem projektiem, lai piesaistītu naudu arī sētas mājas rekonstrukcijai. Tur varētu pārcelties Centrs ielu bērniem un bērniem no sociālā riska ģimenēm, kas tagad atrodas Pils ielā. Iespējas ir plašas, viss atkarīgs no finansējuma. Tad viss būtu vienuviet, kas atvieglotu darbu pašiem un būtu izdevīgi klientiem.

   Mūsu nodaļas darbiniece Laine Zālīte aktīvi iesaistījusies nodarbinātības stratēģijas izstrādāšanā. Izveidota darba grupā, kurā ir Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāvji, uzņēmēji, pašvaldības pārstāvji. Sadarbībā ar Cēsu domes attīstības nodaļas speciālisti Ditu Trapencieri ir sagatavots projekts par darba tirgus pētījuma veikšanu.

  Ar nodarbinātības problēmām saskaramies ikdienas darbā, tāpēc mums jau radies priekšstats par situāciju. Tā dažkārt ir ļoti pretrunīga. Teiksim, atnāk cilvēks ar dokumentu no nodarbinātības aģentūras, kurā rakstīts, ka viņam nav piemērota darba. Kā tas var būt, ja ir tika daudz brīvu vakanču? Viņš taču nav nekāds elektronikas profesors, kuram tiešām te būtu problēmas ar piemērotu darbu. Cits jautājums, ka viņš varbūt negrib strādāt, bet prot tikai gausties, ka viņu nekur neņem darbā. Ir daļa cilvēkus, kurus darbā neņem, jo viņiem nav ne izglītības, ne vēlmes strādāt.  Protams, ir arī cilvēki, kuriem tiešām vajadzētu palīdzēt darba meklējumos, tāpēc šāds pētījums būtu svarīgs.

   Varu informēt, ka ir jauni noteikumi par ievietošanu pansionātā. Tie ir krietni stingrāki un tagad tas attiecas tikai uz tiem, kuri ir reāli kopjami. Tikai tad, ja cilvēkam vairs nevar nodrošināt aprūpi, viņš tiek vests uz pansionātu. Jāatzīst, šogad pansionātā ievietoti ļoti daudzi cilvēki. Interesanti tas, ka ne vienmēr tie, kuriem vajadzētu pansionātu, grib turp doties. Viņi cenšas spuroties pretī, bet tie, kuri paši vēl ir gana ņipri, labprāt izvēlas dzīvi pansionātā.

   Ir  jādomā kā palīdzēt cilvēkiem, kuri palikuši bez dzīves vietas, diemžēl pašvaldībai brīvu dzīvokļu nav.   Dzīvokļu rindā var uzņemt maznodrošinātu personu,  kam ienākumi uz vienu ģimenes locekli nepārsniedz puisi no minimālās algas. Bet ja ienākumi ir par pieciem, desmit latiem lielāki, dzīvoklis jāgādā pašam. Bet ar to naudu taču nevar pat izdzīvot, kur nu vēl nopirkt dzīvokli!  Vienīgā iespēja atrisināt šo problēmu  ir sociālās mājas celtniecība.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv