Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 15.jūlijs   Vārda dienu svin: Egons, Egija, Egmonts, Henriks, Heinrihs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 3.janvāris  


Atjaunots Cēsu rotas karogs

Aizvadītā gada pēdējā domes sēdē 30.decembrī bija nozīmīgs brīdis, kad Cēsu Vēstures un mākslas muzejam glabāšanā tika nodots atjaunotais Cēsu rotas karogs. Kā pastāstīja novada domes deputāts Māris Niklass, pirms diviem gadiem Cēsu kauju piemiņas pasākumā, viņu uzrunāja Kalpaka armijas Cēsu rotas karavīra Augusta Arāja dēls Rolands Arājs. Viņš ierosināja pēc fotoattēliem atjaunot Cēsu rotas karogu.

  Divu gadu rūpīgs darbs ir pabeigts un atjaunotais Cēsu rotas karogs ar uzrakstiem – „Cēsu rota” un „Visu par Latviju” tika svinīgi nodots Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītājai, galvenajai krājuma glabātājai Dacei Tabūnei. Jāatzīmē, ka rīkojums par Cēsu rotas dibināšanu parakstīts 1918.gada decembrī Cēsu Jaunajā pilī un Cēsu rotas bija pirmā Latvijas armijas kaujas spējīgā vienība.

  Cēsu rotas karoga atjaunošana izmaksāja vairāk nekā 600 latus un tā atjaunošanai naudu ziedoja arī Cēsu novada domes deputāti.

 Attēlā: Cēsu novada domes deputāts Māris Niklass ( no labās) rāda kolēģiem atjaunoto Cēsu rotas karogu. Attēlā no kreisās karoga atjaunošanas iniciators Rolands Arājs.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv