Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 3.janvāris  


3. janvārī Nadīnas Liepiņas grāmatas "Tevi mīlēšu līdz horizontam" atvēršanas svētki

3. janvārī pulksten 18:00 bibliotēkas Baltajā zālē cikla „Atvērsim grāmatu kopā” pasākums – tikšanās ar cēsnieci Nadīnu Liepiņu, viņas ceturtās dzejas grāmatas „Tevi mīlēšu līdz horizontam” atvēršanas svētki. Piedalās saksofonists Kristaps Folkmanis

Būs iespēja grāmatu iegādāties.

Ieeja bez maksas

Ar ceturto dzejas grāmatu „Tevi mīlēšu līdz horizontam” pie saviem lasītājiem nāk dzejniece Nadīna Liepiņa, kura dzīvo un strādā Vācijas pilsētā Nīderolmā, bet kura domās vienmēr ir Latvijā un Cēsīs.

Dzejas krājumā ir 200 dzejoļu, un tie veltīti mīlestībai, kura „atskrien puteņzirgā”, „samta kurpēs atnāk”, „spēj gaitai baltu taku klāt” un kura neļauj klusēt, jo „ja klusēšu,– sirds nejutīs, cik esi mans, Un visu atlikušo mūžu sals”...

Sirds neielaižas ar prātu nekādās diskusijās, tāpēc uzmundrinoši skan rindas:

„Bet sirds jau uz vienu roku ar mani,

Jo smaida un gaiši saka tā:

Ja mīli, tad atļauj, lai visi zvani

Jauc ierakstus Likteņa grāmatā!”

Grāmatas ievadā dzejniece Nadīna Liepiņa raksta: „Mīlestība ir kā varavīksne: tā iemirdzas dzīves debesīs pēkšņi, kad to vismazāk gaida, iemirdzas un pielej ar gaismu dvēseli, un ļauj tai pacelties puspēdu virs zemes un lidot. Un tad ir vienalga, cik smaga gadu nasta liec plecus pie zemes: mīlestība iedod spārnus ikvienam, nejautājot dzimšanas datus.”

 

Pirmā tikšanās Cēsu bibliotēkā ar Nadīnu Liepiņu bija 2010. gada 22. aprīlī, kad viņa lasīja dzeju no sava pirmā dzejoļu krājuma „Kā smilga vējā” (2010), kurā apkopoti aptuveni 300 dzejoļi, kas tapuši 20 gadu laikā, un kuri ir ļoti personiski. 2010. gada 20. decembrī notika viņas otrā krājuma „Laimes putna paspārnē” (2010) atvēršanas svētki; šajā krājumā ievietoti 2010. gadā gan Latvijā, gan Nīderolmā uzrakstītie dzejoļi, vairāk ir dabas dzejas, mazāk – intīmās, krājumā ir arī vairāki dzejoļi bērniem. 2011. gada 6. jūlijā kopīgi atvērām dzejnieces trešo dzeju krājumu „Tango rudenī” (2011); tajā ievietotie dzejoļi visi ir uzrakstīti Vācijas pilsētā Nīderolmā 2010. gada rudenī un ziemā un sakārtoti to uzrakstīšanas secībā, dzejoļos autore atklāj savas izjūtas, pārdomas, atziņas.

Nadīna Liepiņa ir latviešu valodas un literatūras skolotāja, strādājusi Cēsu 1. pamatskolā un Cēsu 2. vidusskolā. Kopš 2010. gada jūlija autore dzīvo un savus darbus rada gleznainajā, kalnainajā Vācijas pilsētā Nīderolmā. Viņa ir mācījusies Kokneses vidusskolā, kur jau skolas gados radusies mīlestība uz literatūru un vēlme kļūt par skolotāju. Viņas darbi agrāk publicēti Jelgavas literārajā almanahā „Skaņa pār Lielupi” (2007) un jelgavnieku izdevumā „Zemgales vācelīte” (2008, 2009, 2010).

 

Informāciju sagatavoja –

Nadīna Liepiņa

un Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

tel.: 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv