Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

















Top.LV

Latvijas Reitingi







2012.gada 3.janvāris  


Sociālās drošības tīkla pasākumi 2012. gadā

Nacionālais veselības dienests informējis Cēsu novada pašvaldību, ka 2012. gadā valsts atbalstīs šādus sociālās drošības tīkla pasākumus:

 

1) pacientu iemaksu un līdzmaksājuma kompensāciju un dienas stacionāra pakalpojumu apmaksu trūcīgām personām;
2) zāļu iegādes izdevumu kompensēšanu trūcīgām personām 100% apmērā;
3) mājas aprūpi pacientiem ar smagām slimībām;
4) primārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanu, piesaistot ģimenes ārsta praksei otru māsu;
5) ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa (laikā, kad nav pieejams ģimenes ārsts) darbību;
6) stacionāro pakalpojumu koncentrēšanu pacientiem ar garīgām slimībām, attīstot aprūpi dienas stacionāros.

Līdz ar to atvieglojumi pacientu iemaksas un līdzmaksājuma kompensācijā, saņemot veselības aprūpes pakalpojumus, no 2012. gada 1. janvāra attieksies tikai uz trūcīgām personām, kuras par tādām atzītas Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, bet vairs neattieksies uz personām, kurām nebija trūcīgās personas statuss, bet kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo 3 mēnešu laikā nepārsniedza Ls 120 mēnesī vai sastādīja Ls 120 – 150 mēnesī. Šos divu kategoriju iedzīvotājiem izsniegtās izziņas ārstniecības iestādēs vairs nebūs jāuzrāda. Atbilstoši šīm izmaiņām veikti grozījumi 2006. gada 19. decembra Ministru Kabineta noteikumos Nr. 1046 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība”.

Nacionālais veselības dienests informē, ka, ja pacients būs stacionēts 2011. gadā un uz stacionēšanas brīdi viņam būs izsniegta izziņa par piederību iepriekš minētajām grupām, bet pacientu izraksta no stacionārās ārstniecības 2012. gadā, tad Nacionālais veselības centrs veiks norēķinus par pacientu iemaksas kompensāciju atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai, kāda tā bija stacionēšanās brīdī.

No 2012. gada 1. janvāra netiks kompensēti izmitināšanas izdevumi, ja pacients, saņemot ambulatoros dienas stacionāra pakalpojumus, pavadīs nakti ārstniecības iestādē. Līdz ar to ārstniecības iestādes par šo pakalpojumu varēs no pacientiem iekasēt maksu atbilstoši saviem maksas pakalpojumu cenrāžiem.



Atpakaļ...



     Aktualitātes

     Pasākumi




     Ziņu arhīvs
 




















© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv