Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 3.februāris  


NBS Instruktoru skolā sākas divi kursi

Pirmdien, 3.martā Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolā vienlaicīgi tika uzsākti divi kursi. Mācības „Jaunākā instruktora” kursā uzsāka 38 kursanti no Zemessardzes (7 profesionālā dienesta karavīri, 31 zemessargs), savukārt ``Nodarbību sagatavošanās un vadīšanas`` kursā apmācības uzsāka 20 dažādās NBS vienībās dienošie profesionālā dienesta karavīri.

 „Jaunākā instruktora” kursā, kas ilgs līdz š.g. 18.aprīlim, kursanti, tai skaitā zemessargi, iegūs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai efektīvi vadītu padotos gan ikdienā, gan mācību laikā jebkurā NBS vienībā. Topošie instruktori apgūs personāla vadības iemaņas, vēsturi, topogrāfiju, kaujas šaušanu, kaujas procedūru un nodarbību sagatavošanas un vadīšanas prasmes, kā arī citas nodaļas komandieriem nepieciešamās iemaņas.

Zemessargi ir Latvijas Republikas pilsoņi, kuri pienākumus savās vienībās pilda brīvprātīgi, ārpus darba laika savās tiešajās darba vietās. 2006.gadā šāda veida kursu beidza 23 zemessargi un, kā rāda prakse, viņu motivācija apgūt zināšanas ir ļoti augsta.

„Nodarbību sagatavošanas un vadīšanas” kursā, kas ilgs nedēļu, karavīri apgūs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai viņi spētu patstāvīgi sagatavot un vadīt mācību nodarbības.

Kopš NBS Instruktoru skolas dibināšanas 2000.gadā šis būs 26. „Jaunākā instruktora” kurss, kuru līdz šim ir apguvuši 829 jaunākie instruktori, savukārt - „Nodarbību sagatavošanas un vadīšanas” kursu NBS Instruktoru skolā ir beiguši 295 karavīri.

 

 

Informāciju sagatavojis

NBS Instruktoru skolas

Mācību un plānošanas daļas virsnieks

virsleitnants Guntis Karlsbergs

Tālrunis: 4101437, e-pasts: Guntis.Karlsbergs@mil.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv