Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 19.janvāris   Vārda dienu svin: Andulis, Alnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 3.februāris  


Cēsīs no ielām izved sniegu 

Ņemot vērā laika apstākļus un šajā nedēļā sasnigušo sniega daudzumu, Cēsīs kopš 2.februāra intensīvi tiek izvests sniegs, atbrīvojot ielas no sniega kupenām.

 

Ņemot vērā finansiālās iespējas, sniegs tiek izvests no tām ielām, kur kupenas traucē drošu sabiedriskā transporta pārvietošanos un ierobežo automašīnu stāvēšanu.

Tā 2.februāra vakarā un naktī ceļu uzturētāji no kupenām attīrīja vairākas pilsētas ielas– tika izvests sniegs ceļu posmos Lenču, Bērzaines, Pļavas, Piebalgas un Raunas ielās. 3.februāra vakarā un naktī turpinās izvest sniegu no Rīgas, Vaļņu un Gaujas ielu atsevišķiem posmiem.

 

Lai nodrošinātu sabiedriskā transporta kustību un iedzīvotāju nokļūšanu uz darbu un mājup, regulāri tiek tīrītas un kaisītas pilsētas maģistrālās ielas, krustojumi un kalni. Prioritāri tiek apkoptas pilsētas maģistrālās ielas, krustojumi un izglītības iestādēm pieguļošās teritorijas. Tā katru dienu ar pretslīdes materiālu tiek nokaisītas ielas 66 km garumā. 3.februārī tiks iztīrītas pilnīgi visas pilsētas ielas.

 

Lai nodrošinātu pēc iespējas izbraucamas ielas un dotu iespēju automašīnām apstāties ielu malās, aicinām namu apsaimniekotājus pēc iespējas no ietvēm notīrīto sniegu nemest uz ielas braucamās daļas un neveidot vēl lielākas kupenas starp ielu un ietvi.

 

Jāatgādina, ka par privātmāju un daudzdzīvokļu namu pagalmu tīrību jārūpējas pašiem namu īpašniekiem. Noteikumi visā valstī nosaka arī to, ka par ielu tīrību pie namīpašumiem atbild to īpašnieki. Par pārējām ietvēm rūpējas pašvaldība katru rītu nodrošinot to tīrību.

 

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus un ierobežotās ielu uzkopšanas iespējas Raunas ielā mainīta automašīnu stāvēšanas kārtība, tāpēc lūdzam autovadītājus sekot līdzi ceļa zīmju norādēm. Tā piemēram, kopš janvāra pēdējās nedēļas Raunas ielā no Vienības laukuma līdz Pastariņa pamatskolai automašīnas jānovieto paralēli ietvei, bet Kr.Valdemāra un Dzintara ielās nav atļauts apstāties.

 

Jau ziņots, ka pašvaldības ielu un ceļu uzturēšanai no valsts saņemtie līdzekļi sarukuši vairāk kā par 60% un pārējo nepieciešamo summu jānodrošina pašvaldībai. Līdz šim ziemas mēnešiem ieplānotie ielu uzturēšanas līdzekļi nav pārtērēti. Tomēr no vairākkārtējiem pārmetumiem pašvaldībai, jāsecina, ka Cēsu iedzīvotājus neapmierina ielu stāvoklis. Lai ielu uzturēšanai un bedrīšu lāpīšanai līdzekļu pietiktu arī pavasarī un vasarā, ziemas mēnešos nebūtu racionāli izlietot visu gada normu. Tāpēc ielu tīrīšana ziemas mēnešos turpināsies iesāktajā ritmā un apjomā.

 

Lūdzam iedzīvotājus un autobraucējus būt uzmanīgiem, izvēlēties drošu braukšanas ātrumu un distanci un būt iecietīgiem pret pilsētā un valstī radušos situāciju. Sniega daudzums un finansiālās iespējas šogad ir sagādājušas papildus rūpes ne tikai Cēsu novada pašvaldībai. Pašvaldības komunālā nodaļa un ielu uzturētāju firma strādā pēc labākās sirdsapziņas neskaitot darba stundas. Darbinieki visu diennakti seko līdzi laika apstākļiem un plāno darbus tā, lai jau no paša rīta galvenās pilsētas ielas būtu iztīrītas.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv; www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv