Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 3.februāris  


12.februārī Starptautiskais vidējās paaudzes deju kolektīvu festivāls MUĻĶE SIRDS

„Muļķe sirds! Tā grib diet un mīlēt, un vēl zvaigznēs spīdēt! Jo zvaigznes spīd arī tad, kad tās neredz”. Ar šādu moto jau 10.gadu Cēsis ierodas vidējās paaudzes deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas.

 

12.februārī plkst.18:00 CATA Kultūras namā (J.Poruka iela 8) uz 10.starptautisko vidējās paaudzes deju festivālu „Muļķe sirds” pulcēsies dejotāji no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Festivālu organizē Cēsu Kultūras un Tūrisma centra deju kolektīva „Saulgrieži” vadītāja Ruta Paulsone.

 

Katru gadu, Cēsīs, uz vidējās paaudzes deju festivālu „Muļķe sirds” pulcējas vairāk kā 260 dejotāji no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Festivāls aizsākās 2000.gadā un ir izvērties par neatņemamu pavasara iedancošanas rituālu. „Esmu gandarīta par ieguldīto darbu, jo ir izveidojušās tradīcijas, kuras ar katru gadu tiek radoši papildinātas un dažādotas. Jāatzīmē, ka šis festivāls nav tikai koncerts, bet gan atraktīvu priekšnesumu virkne ar kolektīvu vizītkartēm dažādās horeogrāfijās”, ieskatu par festivālu sniedz organizatore Ruta Paulsone.

 

Arī pašiem dalībniekiem sadancošanās festivāls ir svarīgs notikums, kuram gatavošanās notiek jau laicīgi. „Lai sagādātu pārsteigumu skatītājiem, tiek šūdināti īpaši tērpi kolektīvu prezentācijām un pat iestudēti nelieli skeči. Pasākuma gaitā skatītāji balso par sev tīkamāko deju kolektīvu prezentāciju”, stāsta Ruta Paulsone. Pēdējos gados skatītāju simpātijas ir ieguvuši „Miķelis” (mākslinieciskais vadītājs Māris Brasliņš), „Saulgrieži” (mākslinieciskā vadītāja Ruta Paulsone). Patīkamu pārsteigumu ir sagādājis arī dejotāju kolektīvs „Vaive” (mākslinieciskā vadītāja Solvita Krastiņa).

 

Šogad festivālā piedalīsies: „Selmiai” (Radvilišķi, Lietuva); „Karap” (Igaunija); no Latvijas ”Saime” (Jumprava); „Iecava” (Iecava); „Gatve – otrā iespēja” (Rīga); „Greizie rati” (Rīga); „Baloži” (Ķekava); „Akači” (Dobele); „Miķelis” (Priekuļi); „Jumis” (Priekuļi); „Vaive” (Vaive); „Saulgrieži” (Cēsis) un Saulkrastu Kultūras nama deju kolektīvs.

 

Biļetes varēs iegādāties pirms pasākuma norises vietā.

Biļešu cena: Ls 1, - ; Ls 0,70 (skolēniem, pensionāriem)

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28318318; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv